Nová sezóna volá! 50 nejlepších jarních sukní z aktuálních kolekcí

Období, kdy zase budeme moci vyrazit ven jen v sukni, ke které oblečeme třeba jen svetr, koženou bundu a conversky, se blíží. A tak je nejvyšší čas představit si ty nejlepší kousky z aktuálních kolekcí.

Co si představíte, když se řekne jarní sukně? Dlouhou květinovou, která je jako stvořená pro sobotní farmářský trh? Univerzální džínovku? Nějakou kvalitní klasiku do práce v základním odstínu? Saténovou s rozparkem à la french chic? Nebo krátkou mini ve stylu šedesátek, kterou prosazují i aktuální trendy? Ať už je vaše odpověď jakákoliv, nabídka aktuálních kolekcí vás uspokojí. Ta odráží jednak nejoblíbenější střihy a vzory z posledních let („Květinová midi na jaře? Dechberoucí!“), ale i aktuální vlnu estetiky devadesátých let, která se projevuje pružnými pouzdrovými střihy a někdy jde ruku v ruce s různými sexy prostřihy na bocích.

TIP NA VIDEO: Které trendy z devadesátek se letos vracejí?

Milovnice delších sukní si však letos budou muset přiznat, že tahle móda nyní předává žezlo. Mini naopak slaví velký comeback, a to hned v několika podobách. Základním střihem je klasické áčko inspirované 60. léty – spolu s ním se vracejí i retro vzory, které postupně přecházejí do aktuálně probuzené estetiky Y2K, čili barvičky a kostičky. Vracejí se ale i plisované, skládané a kolové mini sukně, které mohou překvapit ultrakrátkou délkou. Anebo jsme si jen odvykli dávat si pozor při každém zafoukání a v metru na eskalátorech?

Ať tak, či onak, jsou i značky, třeba Miu Miu, které letošní sukně redukovaly na naprosté minimum – když si odmyslíme influencerky, těžko říct, kdo těch dvacet centimetrů ustřižené látky unosí. I proto v naší galerii najdete kousky, ve kterých se můžete cítit pohodlně – krátké i dlouhé.

50 nejlepších jarních sukní z aktuálních kolekcí najdete v galerii: