Návrat princezen: 11 trendů, které ovládly svatební šaty na týdnu haute couture

3 min čtení

3 min čtení

Haute couture fashion week není jen inspirací pro červené koberce, ale i pro nevěsty. Přestože jsou na něm prezentované róby určené pro hrstku vyvolených, když trochu přivřete oči, možná spatříte nějaký prvek, který vás volně inspiruje pro návrh vlastních svatebních šatů. Fantazii, stejně jako vysoké módě, se meze nekladou.

Mini délky

Krátké svatební šaty si většina nevěst nechává zpravila jako popůlnoční volbu, nicméně Kourtney Kardashian loni předvedla, že v nich můžete vyrazit klidně i do kostela. Svatební mini šaty zvolila pro finále přehlídky Chanel také návrhářka Virginie Viard, ta však dala přednost volnějšímu střihu s okouzlující výšivkou vlaštovek. Osobitou variaci na „malé krajkové“ posléze předvedl i módní dům Valentino.

TIP NA VIDEO: Jak vypadá svatební účes a líčení ze salonu OliOla?

Chanel / Zdroj: Profimedia.cz

Valentino / Zdroj: Profimedia.cz

Dalších 10 trendů najdete v následujících kapitolách. >>>

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!