Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Instagram @verchiadesign @petitee

Nejvyšší čas se objednat: Svatební salony, kde vám ušijí osobité šaty na míru

Jestli vás příští rok čeká svatba a zvažujete, že si necháte ušít šaty na míru, právě teď je nejlepší a možná i nejvyšší čas objednat se do svatebního salonu. Realizace totiž většinou zabere kolem pěti měsíců, navíc po novém roce se kapacity rychle plní. Zakázkové svatební šaty mají řadu nesporných výhod – bývají pohodlnější, uzpůsobené vaší postavě i vkusu a navíc si je po svatbě můžete nechat přešít na koktejlky. Přinášíme vám tipy na pět exkluzivních tuzemských ateliérů, kde tyhle zázraky umějí.

Verchia design

Svatební salon Verchia, který byl založen již před deseti lety, najdete přímo v centru Brna – na náměstí Svobody 10. Založila ho designérka Veronika Procházková, která razí heslo, že jednoduché, ale precizně ušité svatební šaty na míru jsou efektnější než náročná konfekční róba ze salonu. V tvorbě Verchia se prolínají jednoduché linie s krajkovými detaily, častým prvkem je tylová sukně, která bývá k mání i samostatná. Součástí služeb je posvatební úprava šatůtak, aby je ženy mohly využít do společnosti. Svatební model na míru z ateliéru Verchia začíná na 15 000 korun.

TIP NA VIDEO: Jak vypadá svatební účes a líčení ze salonu OliOla?

Video placeholde

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 5

TO.GET.HER studio

Brno je nejen město skvělých kaváren, ale také skvělých svatebních ateliérů. Dalším oblíbeným je TO.GET.HER studio(Údolní 19), které se zaměřuje na udržitelné materiály, jako je bio hedvábí a bio bavlna, len, bambusová viskóza a samozřejmě také deadstock (nevyužitý materiál z archivů). Kromě běžné zakázkové módy se věnují také metodám upcyklingu – kdybyste chtěla upravit třeba šaty po mamince. Ceny nově ušitých šatů začínají na 18 000 korun (spíše se pohybují mezi 23–30 tisíci) a výroba trvá zhruba čtyři měsíce.

Pokračování 3 / 5

Romana Kováč Ateliér

Umíte si představit svatební šaty lehké jako vánek, ozdobené vylisovanými lučními kvítky? Právě takové vytváří designérka Romana Kováč, absolventka designu oděvu na zlínské Univerzitě Tomáše Bati. K tvorbě se snaží přistupovat především zodpovědně a rovněž zpracovává staré nevyužité látky. Její kolekce s kytičkami všitými do transparentního tylu se nazývá příznačně Něha. Kováč šije také na míru, v jejích modelech se snoubí elegantní minimalismus se starosvětskou romantikou a retro prvky.

Pokračování 4 / 5

Petiteé

Dejvický salon Petiteé (Evropská 59, Praha 6) založila designérka Petra Pitelková, která studovala módní design v České republice i v Miláně. Od roku 2017 v rámci své značky navrhuje jak malé kolekce, tak i svatební šaty na míru – ročně až osmdesát kousků. I z toho důvodu je dobré objednat se co nejdříve a právě teď je ideální čas. Šaty Petiteé se vyznačují odlehčenými a moderními střihy, ale nechybí jim ani romantické prvky jako krajka, nabírané rukávy nebo vázání na mašli. Specialitou je šití svatebních korzetů a korzetových šatů.

Pokračování 5 / 5

Kabelková & Oplocká

A Brno do třetice – tentokrát si zapište adresu Dvořákova 13. Návrhářské duo Zuzana Kabelková a Michaela Oplocká, obě absolventky oboru textilní design, společně ušily už přes tři stovky svatebních šatů a patří k zavedeným značkám. Šaty se zde cenově pohybují mezi 20 a 30 tisíci korunami a oscilují na škále od jednoduchých designů přes romantické modely až po lehký punk (záleží na vkusu nevěsty). Kabelková a Oplocká také nabízejí přešití svatebních šatů na společenské – tato úprava je zahrnuta v ceně.

Doporučujeme

Načíst další články