Barvy, pruhy, start! Do módy se vrací minimalismus, který vás nabije energií

1 min čtení

1 min čtení

Po opulentním závěru loňského roku lednové kolekce vrátily do hry oblíbené základní kousky šatníku. Současně jimi probleskují první náznaky jara – objevují se optimistické barvy a neodolatelné proužky. Někdy tak postačí jeden drobný módní akcent v tomto stylu a máte perfektní štít proti Blue Monday.

Když se řekne minimalismus, naskočí nám v hlavě ten klasický – černo-bílý, béžový, monochromní, kterého je už několik let plný Instagram a který má jednu vadu: uprostřed temné zimy působí celkem depresivně. V poslední době však tento střídmý uniformní koncept zastiňuje nový přístup, který se vyznačuje větší lehkostí a připouští i trochu eklektické nahodilosti. V zásadě platí, že základem zimního šatníku jsou nadále široké džíny a vlněný oversize kabát, nicméně zbytek si můžete ladit klidně do barev. Nejnovější kolekce oblíbených značek, jako je Arket, COS nebo & Other Stories jsou už nyní plné krásných sytých odstínů, které nám připomínají, že po zimě následuje jaro. A dokážou dodat energii i uprostřed potemnělého ledna.

TIP NA VIDEO: Jak vrstvit oblečení v zimě?

Co se týče kouzlení s barvami, vsadit můžete na nejjednodušší módní pravidlo, kterým se řídí i módní influencerky – zářivé akcenty v podobě doplňků. Ideální jsou v tomto případě kabelky, které prosvítí monolitické zimní kabáty, ale i béžové trenčkoty na jaře. V případě zimních outfitů se nabízejí i výraznější šály (tuto sezonu obzvlášť), čepice a kukly. Pokud nosíte mokasíny, můžete vyzkoušet i barevné ponožky. Účes zase oživí zajímavější skřipec.

Nemusíte ale zůstávat jen u doplňků. Pokud vsadíte na jednoduché střihy, zakomponujete do minimalistického šatníku přirozeně i zářivě barevné svršky, svetry, pletené vesty, košile nebo kabáty. Další možností, jak rozbít módní očekávání, jsou pak námořnické proužky v jiné než typicky modré barvě.

Inspirace z Instagramu: Minimalismus & barevné akcenty

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading