Zleva: Ludovic de Saint Sernin, Gucci, Stine Goya

Zleva: Ludovic de Saint Sernin, Gucci, Stine Goya Zdroj: Profimedia.cz

Vlněná šála, Arket, 79 eur, arket.com
Kulich s kašmírem, COS, 55 eur, cos.com
Bucket hat, Stand Studio, 119 eur, standstudio.com
Kapuce z alpaky, Arket, 69 eur, arket.com
Vlněná šála, Moss Copenhagen, 1560 Kč, zalando.cz
31
Fotogalerie

Krk a uši v teple: Jak vypadají nejžádanější čepice a šály letošního roku?

Základní barvy a žádné velké vybočení z minimalismu. Pokud vyhlížíte příliv výrazných zimních trendů, které promluví do vzhledu huňatých šál, čepic a kulichů, nedočkáte se. Teplé doplňky se totiž vracejí ke své původní podstatě – jejich vzhled ustupuje funkčnosti, jednoduchosti a kvalitním materiálům.

Pryč jsou doby, kdy šála a čepice platily za nejvýraznější prvky zimních outfitů. Této své módní funkce se letos vzdaly a odebraly se do ústraní, rozhodně to ale neznamená, že by z šatníků zcela zmizely – naopak. O velkém návratu šál do skříní jejich dosavadních odpůrkyň jsme už psaly. Teď je načase podívat se konkrétněji na aktuální podobu, střihy a barvy těch nejžádanějších kousků letošního roku.

TIP NA VIDEO: Které základní kousky by vám neměly chybět v šatníku?

Video placeholde

V sekci šál a čepic tuto zimu platí jediné důležité pravidlo – výrazné vzory nahrazuje jednobarevnost a důraz na kvalitní materiál (především vlnu). Doplňky se tak vracejí ke své původní podstatě: jejich úkolem je jednoduše zajistit, že vám nebude zima ani na krk, ani na uši. Značná umírněnost byla vidět i při prezentaci zimních kolekcí světových designérů a značek. Pokud se už někde objevil nějaký ten kulich či šála, většinou odstínem kopírovaly zbytek outfitu a nijak nepřitahovaly pozornost.

Zároveň nás ale mnohé přehlídky ujistily, že i letos můžeme počítat s trendem pletených balaklav (Altuzarra) i méně tradičních, byť barevně stále velmi střízlivých kousků, které skloubí čepici i šálu do jednoho celku (Anteprima). Je ovšem jasné, že na někoho může být takový model už trochu moc – v takovém případě se stačí držet jednoduchého pravidla spárování šály a čepice ve stejné barvě či vzoru (Stine Goya).

Alberta Ferretti podzim/zima 2022.
Alberta Ferretti podzim/zima 2022. | Zdroj: Profimedia.cz

Ludovic de Saint Sernin podzim/zima 2022.
Ludovic de Saint Sernin podzim/zima 2022. | Zdroj: Profimedia.cz

Anteprima podzim/zima 2022.
Anteprima podzim/zima 2022. | Zdroj: Profimedia.cz

Altuzarra podzim/zima 2022.
Altuzarra podzim/zima 2022. | Zdroj: Profimedia.cz

Dsquared2 podzim/zima 2022.
Dsquared2 podzim/zima 2022. | Zdroj: Profimedia.cz

Zvláštní pozornost si zaslouží také barety, které se objevily na mole hned několikrát; od Gucci až po Paul & Joe. I u nich platí, že hlavním rozhodovacím prvkem by při nákupu měla být hlavně kvalitní vlna. Oproti kulichům se ovšem nebojte jít i do výraznějších barev – zimním tahounem bude královská modř, baby blue, fialová a magenta. A pokud se budete chtít navzdory doplňkové umírněnosti v outfitu přece jen odvázat, neměla by vás minout informace, že v kurzu jsou i nadále huňaté bucket hats, které mnozí milovali, či naopak zcela nenáviděli už v minulých letech. Stále též platí, že ty nejlepší modely najdete u britských značek Emma Brewin a Jakke.

Gucci podzim/zima 2022.
Gucci podzim/zima 2022. | Zdroj: Profimedia.cz

Gucci podzim/zima 2022.
Gucci podzim/zima 2022. | Zdroj: Profimedia.cz

Kde sehnat ty nejstylovější čepice a šály? Inspiraci najdete v galerii.

Doporučujeme

Načíst další články