Nejkrásnější nevěsty roku 2021: Jaké šaty a doplňky vítězily?

Svatební rok 2021 se pomalu chýlí ke konci. Jaký byl? Stále hodně poznamenaný pandemií covidu, ale také ve znamení částečného návratu k normálu. Obojí se podepsalo jak na výběru svatebních termínů, tak i garderoby nevěst včetně těch slavných.

Zatímco rok 2020 byl pohromou, co se týče organizování svateb, do toho letošního už jsme vykročili poučení, co všechno se může stát, ale také jak ledasčemu předejít. A tak nepřekvapí, že podle výroční zprávy módní vyhledávací platformy Lyst mezi nejvyhledávanější svatební doplňky patří hedvábná rouška nebo také rukavičky (což není jen vinou covidu, ale také díky úspěchu seriálu Bridgerton).

Meziročně vzrostl i zájem o online nakupování svatebních šatů – až čtyřnásobně. Zavřené svatební salony měly vliv i na svatební trendy. „Když se podíváme na značky, očekáváme velký rok spíše pro populární módní brandy než pro velká luxusní jména,“ predikuje výroční zpráva Lystu a jmenuje třeba Khaite, Retrofête nebo doplňky od Simone Rocha. Do popředí se podle Lystu dostává jednoduchost, ležérnost, ale i osobitá romantika.

Rok 2021 totiž neznamenal jen návrat velkolepých obřadů, ale i bujarých svatebních afterparty. Novomanželé si zkrátka chtěli vynahradit, o co v předchozím roce přišli. Do vyhledávání se to propsalo zájmem o svatební mini šaty, který od ledna poskočil o 170 %, ale také třeba o party třpytivé nebo plisované kalhoty. Vracejí se i podpatky, největší zájem v této kategorii je o snové střevíčky designérky Aminy Muaddi.

Svatební trendy ale udávají také slavné nevěsty a mezi těmi letošními převažovaly spíše ty, které žehnají tradičnímu stylu. Dočkaly jsme se ohromující záplavy krajek a tylu, nechyběly dlouhé závoje ani vlečky. Paris Hilton nebo Lady Kitty Spencer navíc potvrdily, že jedny ani dvoje šaty rozhodně nestačí, a v rámci svých opulentních svatebních víkendů předvedly každá pět až šest (čtyři za jediný den!) modelů. Našly se ale i VIP nevěsty, které šly trochu jinou cestou. Čím se inspirovaly? A na kterém zásadním doplňku se překvapivě shodly Paris Hilton i Lena Dunham? Pojďme si je všechny připomenout.

Nejkrásnější a nejzajímavější nevěsty roku 2021 najdete v následujících kapitolách. >>>