Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Uklidni se! To ti nesluší! Jaké věty nikdy neříkat lidem podle znamení zvěrokruhu?

Slova mají velkou sílu, a jakmile jednou něco vyslovíte, zpátky už to nevezmete. To je taky důvod, proč byste se měli někdy raději pořádně zhluboka nadechnout, a teprve pak mluvit. Existují určité fráze, které u každého znamení zvěrokruhu spustí červené signalizační světlo. Buď je tím naštvete, rozzuříte nebo jim ublížíte, případně všechno dohromady. Co raději nikdy neříkat Rakům, Vodnářům nebo Blížencům?

Beran

„Počkej chvíli.“

Lidé ve znamení Berana jsou od přírody velmi neklidní a úzkostliví. Nenávidí, když musí čekat. Nikdy jim tedy neříkejte věty, aby počkali nebo že zavoláte později. Pokud jim tohle budete říkat, budou nuceni přemýšlet o situaci víc, než je zdrávo, a poškodí to jejich ego.

TIP NA VIDEO: Co čeká vaše znamení v lásce během roku 2023?

Video placeholde

Beran
Beran | Zdroj: iStock

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 12

Býk

„Hlídám tě.“

Býci nenávidí, když je někdo neustále sleduje a hlídá. Nesnášejí lidi, kteří jsou narcističtí a v jednom kuse se chválí. Pokud jim budete pořád stát za zády nebo je budete kontrolovat, vše jen zhoršíte. Zvlášť pokud jde o jídlo – na to jim nesahejte, natož abyste jim ho zakazovali.

Býk
Býk | Zdroj: iStock

Pokračování 3 / 12

Blíženci

„Uklidni se!“

Lidé ve znamení Blíženců jsou známí tím, že jsou velmi expresivní. Fráze typu Můžeš se uklidnit? nebo Proč nemůžeš chvilku mlčet? je totálně naštvou a rozhodí jejich ego. Také je nikdy nebombardujte otázkami, proč se neusmívají – prostě k tomu mají svůj důvod, nic nedělají náhodou. Tak je nevyslýchejte a dejte jim chvíli klid.

Blíženci
Blíženci | Zdroj: iStock

Pokračování 4 / 12

Rak

„Nech mě laskavě mluvit!“

Raci nenávidí, když je někdo začne v jejich monologu přerušovat nebo když je někdo požádá, aby mlčeli a nechali nejprve mluvit ostatní. Považují to za velmi neuctivé, navíc se jim nelíbí jakékoliv změny jejich plánů. Proto se nikdy nepokoušejte měnit načasování, jakmile už něco dohodnete.

Rak
Rak | Zdroj: iStock

Pokračování 5 / 12

Lev

„To ti nesluší.“

Lvi velmi intenzivně řeší svůj vzhled. Vyvarujte se tedy toho, abyste jim říkali věty jako Ten druhý v tom vypadá líp! nebo Tohle ti nesluší. Jsou to fráze, které Lvy rozhodí a naštvou. Raději jim něco pochvalte anebo neříkejte pro jistotu nic.

Lev
Lev | Zdroj: iStock

Pokračování 6 / 12

Panna

„Je mi jedno, co si myslíš.“

Panny jsou pragmatické, skromné a analytické. Zároveň nenávidí, když jim někdo neprojevuje úctu. Nelíbí se jim, když se jim říká, že na jejich názoru nezáleží nebo že je vám jedno, co si myslí. Potřebují cítit, že jejich úhel pohledu je pro vás důležitý.

Panna
Panna | Zdroj: iStock

Pokračování 7 / 12

Váhy

„Rychle se rozhodni!“

Váhy nenávidí spěch. Říkat jim, aby se honem rychle rozhodly pro jedno z řešení, je to nejhorší, co jim můžete říct. Natož když kolem nich poletují dva potenciální partneři a musejí se pro jednoho z nich rozhodnout. Chci to vědět hned – to je věta, která na ně klade obrovský tlak, a tyhle situace nenávidí.

Váhy
Váhy | Zdroj: iStock

Pokračování 8 / 12

Štír

„Dávám ti ultimátum.“

Štíři jsou velmi citliví, nenávidí pocit, že by mohli být někým nahrazeni, a to jak v partnerství, tak v přátelství. Jsou taky alergičtí na slovo ultimátum. Nesnášejí kladení podmínek, vytváří to v nich zbytečné tlaky a je méně pravděpodobné, že by pak udělali to, co po nich chcete.

Štír
Štír | Zdroj: iStock

Pokračování 9 / 12

Střelec

„Mám těžký život.“

Střelci jsou optimisté a nesnášejí lidi, kteří před nimi říkají negativní fráze ve stylu Můj život je těžký, jsem opravdu nešťastný, nevím, co mám dělat. Nevěří, že je nutné druhým neustále sdělovat svoje problémy. A i když oni sami je mají, dělají vše pro to, aby je neměli. Jejich život nestojí na trablech a rádi vždy hledají řešení.

Střelec
Střelec | Zdroj: iStock

Pokračování 10 / 12

Kozoroh

„Proč to vždycky děláš?“

Kozorozi nenávidí, když je někdo soudí, takže prohlášení typu Proč to vždycky děláš? nebo Nemůžeš s tím už přestat? jednoduše nedávají. Okamžitě si jsou totiž vědomi toho, že nedělají vše tak, jak mají, a cítí se jako u soudu.

Kozoroh
Kozoroh | Zdroj: iStock

Pokračování 11 / 12

Vodnář

„To je ale hloupý nápad!“

Vodnáře zraníte ze všeho nejvíc, když je nerespektujete nebo neoceníte jejich myšlenku či nápad. Kvůli tomu se pak cítí nekompetentní a hloupí. Proto je potřeba volit slova s velkým rozmyslem. Též nesnášejí, když za ně někdo začne dělat pořádek, rádi si vše udělají sami. Díky tomu mají pocit, že mají kontrolu nad svým životem.

Vodnář
Vodnář | Zdroj: iStock

Pokračování 12 / 12

Ryby

„Slyšel jsem, jak se o vás mluví.“

Ryby nemají rády, když jsou součástí pomluv a drbů – tento typ klábosení je nebaví, a navíc je děsí, že by o nich někdo též mohl šířit nepravdy. Názor druhých je pro ně extrémně důležitý. Nenávidí ponižování, ubíjí jejich sebevědomí.

Ryby
Ryby | Zdroj: iStock

Doporučujeme

Načíst další články