.

. Zdroj: iStock.com

Se Střelcem se snadno spálíte: Na co si u nich dát pozor?

Hodiny divokého sexu, ale i romantického mazlení, spousta filmových momentů a záchvaty smíchu. Muži Střelci jsou dokonale okouzlující, jsou ale také nespolehliví, nestálí, egoističtí a prakticky nikdy vám neodepíšou. Jak si tenhle románek užít a příliš si neublížit?

Střelec je deváté znamení zvěrokruhu. Tito zrozenci přišli na svět mezi 23. listopadem a 21. prosincem, jejich planetou je Jupiter, planeta štěstěny a pravdy, jejich barvou modrá a jejich živlem oheň. Právě to poslední vypovídá mnoho o jejich charakteru. Ze všech plamenných znamení právě Střelci nejvíce připomínají jiskru přeskakující z jednoho polena na druhé: neposedí a nikdy nevydrží moc dlouho s jedním partnerem.

TIP NA VIDEO: Obecná charakteristika Střelců

Video placeholde

Střelci ale mají i mnoho okouzlujících vlastností: je s nimi zábava a i dramatické věci jsou schopni řešit s optimismem a lehkostí. Právě proto je snadné jim podlehnout. Protože se ale Střelci bojí závazků jako čert kříže, takový románek nikdy dlouho nevydrží a často na jedné straně končí zlomeným srdcem. Jak z aféry s vášnivým znamením vytěžit maximum a vyváznout z ní bez úhony?

Článek pokračuje na další straně. >>>

Pokračování 2 / 6

Proč si Střelce zamilujete?

Střelci patří k nejsebevědomějším znamením zvěrokruhu. Osobně jsou přesvědčení o tom, že jsou nejchytřejší a nejkrásnější. Kde se to v nich bere, kromě jejich vrozených sklonů k narcismu? Muži Střelci skutečně mají něco do sebe. Jsou vtipní a zábavní, inteligentní, neustále mají chuť podnikat nové věci, žádné dobrodružství nebo nebezpečí je neodradí, nic není tabu.

Sálá z nich bytostně sexuální, živočišně vášnivá aura, čemuž se jen těžko odolává. Rádi si povídají a své blízké umějí skvěle povzbudit i v těch snech, od kterých je jiní odrazují. Problémy dokážou řešit s neskutečnou lehkostí, jsou plní optimismu a jejich slunečná energie je nakažlivá.

Pokračování 3 / 6

A proč vám pak Střelec zlomí srdce?

Střelci jsou upřímní, což je určitě dobrá vlastnost, ale musí být využita správně a citlivě. A právě to tohle znamení neumí. Pokud se hádáte se Střelcem, můžete si být jisti, že na vás vytáhne něco, co bude sice upřímné, ale zdrcující – třeba nějakou osobní věc, kterou jste jim kdysi svěřili jako tajemství. Nejhorší na tom je, že zatímco jiná upřímná znamení zvěrokruhu nechtějí svými pravdami vyloženě ubližovat, Střelec moc dobře ví, jakou ve vás vyvolá reakci. Je to jeho nástroj, jak hádku vyhrát. A právě vítězství je pro něj často to jediné, na čem mu záleží.

Střelci nejsou moc spolehliví, málokdy odepisují na zprávy, a když jim to někdo vyčte, mají tendence se urazit; vy si snad myslíte, že nemají na práci nic lepšího než nějaké odepisování? Ještě víc než Lvi potřebují být Střelci v centru pozornosti. Pokud se jejich ego nekoupe v lázni obdivu, začnou být nepříjemní a kousaví. Moc dlouho nevydrží na jednom místě, což se týká bydlení, zaměstnání i vztahů.

Pokračování 4 / 6

Jaký Střelec v lásce a v sexu?

Muži narození ve znamení Střelce mají často několik paralelních sexuálních partnerů, nebo je alespoň často střídají. Sex s nimi je skvělý a je ho hodně. Nic není problém a všechno chtějí vyzkoušet. Věrnost ale nikomu neslibují. Jejich osobní svoboda je pro ně nejvyšší hodnotou, a to i kdyby měli ublížit jinému člověku. Na závazky je neužije, takže dlouhou, šťastnou budoucnost si s nimi raději neplánujte.

Pokud už se dostanou do vztahu, Střelci vedle sebe potřebují partnera, který chápe jejich mírně řečeno složitou povahu. Někoho, kdo respektuje, že potřebují hodně prostoru. Někoho, kdo není přecitlivělý a nebude hned vyšilovat, když Střelec na pár dní zmizí bez ohlášení. Střelci nesnášejí hysterické výlevy a sáhodlouhé, kritické slohovky v Messengeru nebo SMS. Paradoxně ale potřebují opravdu hodně pozornosti, a proto neustále flirtují, a to klidně i když jejich partnerka stojí hned vedle. Berou to jako sport, nevidí v tom nic závažného ani problematického. Vyžadují v tomhle směru maximální toleranci. Takže pozor: pokud s vámi otevřeně koketuje nějaký Střelec, neznamená to, že je svobodný, a dokonce to ani neznamená, že má o vás nějaký hlubší zájem. Prostě ho to baví.

Pokračování 5 / 6

Kompatibilita s jinými znameními

Jak je na tom Střelec z hlediska astrologické kompatibility s ostatními znameními zvěrokruhu? Skvěle si sedne s Vodnářem. Tihle dva jsou na stejné intelektuální úrovni a oba rádi podnikají dobrodružství. Bohužel si moc nerozumí v intimní a emocionální oblasti, takže z nich budou spíše parťáci. S kým to stran fyzické přitažlivosti vře trochu víc, to jsou ostatní ohnivá znamení – tedy Berani a Lvi. S Berany to bude vášeň, se Lvi z toho může vzniknout i delší vztah, ale nic příliš vážného. Dynamika soužití, nebo dokonce manželství dvou tak egoistických znamení by byla smrtící. Téměř dokonalý match pak Střelci tvoří s Blíženci, kteří jsou jejich pravými opaky. Právě tady ale maximálně platí, že se protiklady nejen přitahují, ale také skvěle doplňují.

A která znamení to se Střelci budou mít obzvlášť těžké? Zejména kritické a opatrné Panny, které na Střelcovu spontánní náturu nemají nervy a nechápou ji. Skoro až za úhlavní nepřátele se pak dají označit Střelci a Kozorozi. Dvě rozdílnější osobnosti nenajdete; tihle se fakt nesnesou.

Pokračování 6 / 6

Jak ustát románek s divokým znamením?

Jste zakoukaná do Střelce? Po tom všem, co jste se teď dozvěděla o jeho povaze, vás asi zajímá, jak se ochránit před zlomeným srdcem. Pokud si s ním opravdu chcete zažít, nejlepší strategií bude brát to nezávazně, třeba jako vánoční románek, který se rozplyne s lednovými sněhy. Buďte maximálně tolerantní a otevřená, nechte ho vést.

Střelec nemá strach z odmítnutí: jednak ho neočekává a jednak ví, že v moři je spousta ryb. Stačí, abyste dala najevo, že jste svolná navázat kontakt, a o pozvání na rande se postará on. Přesto má ale rád výzvy. Baví ho taková ta počáteční, uháněcí hra. Buďte nedostižnou femme fatale, která proti tomuhle nestálému divochovi bojuje jeho vlastními zbraněmi. Buďte veselá, nespoutaná, nedostupná, dávejte najevo, že máte svůj vlastní život, a snadno si ho omotáte kolem prstu.