Jaká je největší slabina vašeho znamení zvěrokruhu?

Jaká je největší slabina vašeho znamení zvěrokruhu? Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Největší slabiny podle znamení: Kdo je posedlý vzhledem a komu nedá práce spát?

O silných stránkách osobnosti nemáme problém otevřeně mluvit a dávat je na odiv. Slabiny se naopak snažíme co nejvíc upozadit a ideálně se tvářit, že vůbec neexistují. Přitom mnohá negativa jde přetavit v pozitiva. Odhalte svou Achillovu patu a přeměňte ji ve svou novou přednost. Ukážeme vám, jak na to.

Beran

Vaše největší slabina: Provází vás neukojitelná chuť vlastnit velké množství věcí, což se logicky nejvíc projevuje při nakupování. Vaše shopaholické sklony jsou však jen metaforou něčeho mnohem hlubšího – nenasytné touhy mít všechno tady a teď. A pokud náhodou nedosáhnete svého, jste ještě urputnější.

TIP NA VIDEO: Velký horoskop lásky na rok 2024 pro jednotlivá znamení zvěrokruhu

Video placeholde

Jak to překonat: Uklidněte se. Ne všechno se musí stát hned teď. Skvělé věci vyžadují čas, a pokud neustále vybíráte nejrychlejší možnosti, pamatujte, že ne vždy získáte to nejlepší. Trocha trpělivosti vám může hodně pomoci. A pokud jen trochu důvěřujete vesmíru, budete překvapeni, jak rychle a dobře se věci mohou vyvinout, když nedáváte pozor. Ze svých neúspěchů se navíc poučíte mnohem více než ze svých úspěchů.

Beran.
Beran. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Další znamení najdete v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 12

Býk

Vaše největší slabina: Nemůžete nechat věci plynout jen tak. Jakmile se pro něco rozhodnete, je pro vás těžké změnit názor. Kdykoli někdo odsuzuje vaši zarputilost, vaše odpověď zní takto: Jsem, kdo jsem – ber, nebo nech být. Nebaví vás přizpůsobovat se potřebám ostatních.

Jak to překonat: Naučte se vyslechnout lidi okolo sebe. Vžijte se do jejich kůže, neboť každý pochází z jiné pozice, která si zaslouží, abyste ji akceptovali. Až přestanete druhé jen kritizovat, zjistíte, že váš život přestane být plný konfliktů. Uleví se vám.

Býk.
Býk. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Pokračování 3 / 12

Blíženci

Vaše největší slabina: Zábavný a rozpustilý Blíženec miluje společnost a kontakty s lidmi. Nemáte problém zůstat vzhůru celou noc jen proto, abyste mohli scrollovat internetem a vyhledávat nové informace. Potřebujete být nejchytřejší a nejzajímavější osobou v místnosti. Je toho tolik, co chcete dělat a o čem toužíte mluvit.

Jak to překonat: Zpomalte. Proč potřebujete, aby se vaše mysl neustále něčím zabývala? Co je pro vás nuda, je pro druhého zasloužený klid. Každý se ale potřebuje občas odpojit a někdy je nejlepší nemyslet na nic. Nemusíte se cítit frustrovaně, že vaši nejbližší nechtějí mluvit o tom, o čem chcete mluvit vy. Pravděpodobně si myslíte, že vás lidé mají rádi pouze tehdy, když jim poskytujete skvělé rady a dokazujete, jak jste inteligentní. Jenže to není pravda. Oni vás mají rádi takové, jací jste.

Blíženci.
Blíženci. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Pokračování 4 / 12

Rak

Vaše největší slabina: Měkké přikrývky, oversize svetry a polštáře – Raci jsou mistři severského umění hygge, neboť jim dává pocit bezpečí a ochrany. Kdybyste mohli, zrušíte vše, co jste si na víkend naplánovali. Být doma je totiž přesně to, co toužíte dělat ze všeho nejvíc. A když je váš partner Rak? Dávejte si pozor, jak dlouho jste pryč, jinak se začne cítit ve stresu.

Jak to překonat: Jděte tento týden do restaurace místo toho, abyste si objednali dovážku domů. Alespoň na patnáct minut vyjděte ven, udělá vám to dobře. Spojení s vnějším světem posiluje to, jak se budete cítit uvnitř sebe samých.

Rak.
Rak. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Pokračování 5 / 12

Lev

Vaše největší slabina: Lvi vždy chtějí to nejlepší. Pokud jde o módu, potřebují to, co právě letí. Pokud jde o romantiku, chtějí být nejen milováni, ale také uctíváni. Zároveň ale nechtějí dělat nic moc navíc. Ostatně i ti praví lvi se většinu dne povalují ve stínu a spí.

Jak to překonat: Představte si, o kolik úspěšnější byste byli, kdybyste se o trochu víc snažili. Třeba ještě jeden hotový úkol v práci, a vaše kariéra by začala znovu vzkvétat. Místo toho, abyste byli velkou rybou v malém rybníku, začněte riskovat a staňte se největším žralokem v celém oceánu. Někdy je mnohem produktivnější poučit se ze svých nedostatků než je ignorovat.

Lev.
Lev. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Pokračování 6 / 12

Panna

Vaše největší slabina: Váš smysl pro pořádek a organizaci může jiným připadat poněkud šílený. Potřebujete, aby se věci dělaly určitým způsobem, a pokud se něco vychýlí z kurzu, máte tendenci se cítit rozladěně. Milujete organizovanost natolik, že pravděpodobně nutíte všechny kolem sebe, aby byli stejně důslední jako vy. Naprostý nepořádek vás může zcela naštvat. Zbožňujete, když můžete dělat ostatní lepšími a řešit za ně jejich problémy.

Jak to napravit: Život je víc než jen řada projektů. I když rádi vylepšujete své blízké a chcete být těmi, kdo opravují všechny chyby na světě, pamatujte, že dokonalost je nemožná. Opuštění některých očekávání by vás pravděpodobně zbavilo až 95 procent stresu. Zasloužíte si pauzu od tlaku, který na sebe vyvíjíte. A až příště nabídnete svou pomoc, mějte na paměti, že ne každý chce, aby mu bylo pomoženo.

Panna.
Panna. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Pokračování 7 / 12

Váhy

Vaše největší slabina: Nesnášíte konflikty. Místo rozbouřených vod byste raději zvolili plynulou plavbu na klidném moři. Klid v duši je pro vás přirozený, chaos nikoli. Vyhýbání se konfrontaci z vás však nemusí nutně udělat dobráka, protože někdy se pravda musí říct nahlas.

Jak to překonat: Místo narážek na to, co vás štve, prostě přijďte a řekněte to na plnou pusu. Pravděpodobně se obáváte, že na vás lidé budou naštvaní, nebo ještě hůř, že vás budou nenávidět, ale trochu si věřte. Navíc ne každý stojí za váš čas a energii, zvláště pokud je tajně nemůžete vystát. Vaše vztahy nestojí na tom, kolik lidí si myslí, že jste cool, ale kdo si myslí, že jste cool. Když budete pravdiví a svoje emoce si přiznáte, získáte respekt těch, na kterých opravdu záleží.

Váhy.
Váhy. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Pokračování 8 / 12

Štír

Vaše největší slabina: Pravděpodobně jste ve společnosti známí jako plaché, srdečné a tajemné osoby. A to je přesně to, co chcete, aby si ostatní mysleli. Milujete tajemství a dveře do vašeho nitra se mnohým nikdy neotevřou. Rádi přitom vyžadujete pozornost od svých blízkých, a pokud ji nemáte, berete to velmi osobně. Někdy máte nepřiměřená očekávání od lidí, které milujete, a je pro vás velmi těžké říct nahlas, že je vám to líto.

Jak to překonat: Pamatujte, že vztahy jsou založené na principu dávání a přijímání. Pravděpodobně máte tendenci se příliš naklánět jedním nebo druhým směrem. Někdy je dobré prozkoumat, jaký je váš skutečný cíl. Není těžké získat sílu, ale udržet ji v sobě. Nikdo nemá moc času nazbyt, tak proč jste k sobě tak moc tvrdí? Život může být mnohem příjemnější, když některé věci necháte plavat.

Štír.
Štír. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Pokračování 9 / 12

Střelec

Vaše největší slabina: Jste vynikající vypravěči a vysoce inteligentní jedinci. Ale někdy jste prostě nesnesitelní, zvláště tehdy, když máte tendenci vyprávět stejný příběh stále dokola a doufáte, že díky svým rozsáhlým životním zkušenostem budete pro ostatní zajímaví. Jenže nakonec spíš vypadáte jako nesnesitelní pitomci.

Jak to překonat: Stačí, když se nebudete tak moc snažit. Odpočiňte si. Nuda je vaším největším strachem, ale po nějaké době vám může život plný adrenalinu připadat ještě těžší. Nesnažte se být neustále tím, kdo musí za každou cenu prožívat velkou zábavu, nesnažte se neustále vypadat jako drsňáci. Nechte chvíli ostatní, ať se činí za vás.

Střelec.
Střelec. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Pokračování 10 / 12

Kozoroh

Vaše největší slabina: Často máte dojem, že musíte pracovat tvrději než ostatní. Vaše pracovní morálka nemá ve zvěrokruhu obdoby a je to vaše největší síla, ale taky největší slabina. Vy totiž očekáváte, že lidé okolo vás s vámi budou držet krok, ale to není možné. Jste skvělí vůdci, ale to neznamená, že každý chce, abyste ho vedli.

Jak to překonat: Jednoduše pro jednou vypadněte z pracovního kolotoče. Když budete chvíli pryč, svět se nezboří a i vaše firma zůstane pohromadě. Přestaňte vše posuzovat pouze na základě výsledků. Namísto pocitu potřeby dokazovat, že pracujete tvrději, si zkuste připomenout, na čem skutečně pracujete. Je pravděpodobné, že dát si jednou za čas pauzu je nezbytnou součástí vaší proměny k lepšímu.

Kozoroh.
Kozoroh. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Pokračování 11 / 12

Vodnář

Vaše největší slabina: Když o něco ztratíte zájem, není cesty zpět. Pokud něco necítíte – byť jen na vteřinu – máte tendenci přerušit veškeré vazby. Jste profík v tom, že neztrácíte čas, ale fakt, že se nikdy neohlédnete zpět, ve vás může zanechat víc zkázy, než si uvědomujete.

Jak to překonat: Přestaňte se odtahovat hned, když jde do tuhého. Vaše ego stojí v cestě vaší schopnosti zůstat a uhasit problémy, neboť pro vás je mnohem snazší odejít z bitvy než ji prohrát. Za některé věci ale stojí za to bojovat. Sice si myslíte, že je to známka slabosti, ale nesnažit se vůbec je známkou zbabělosti.

Vodnář.
Vodnář. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Pokračování 12 / 12

Ryby

Vaše největší slabina: Přiznejte si to, máte tendenci myslet si, že svět se proti vám spikl. Kdyby litování sám sebe byl sport, vyhrávali byste zlaté medaile. K podpoře smolařů je ale potřeba empatie a i smolař se musí ve finále chopit příležitosti, pokud má překonat překážky a zvýšit šance na úspěch.

Jak to překonat: Přestaňte se považovat za „ne dost dobré“. Pokud strávíte příliš mnoho času trucováním nad tím, v čem nejste dobří, zapomenete na všechny své skvělé schopnosti a talenty, které nikdo jiný nemá. A ještě si dejte pozor na jednu věc: přestaňte na sebe přebírat energii ostatních. Jste magnetem pro energetické upíry, takže si nezapomeňte stanovit pevné hranice, které jim zabrání v tom, aby vás vysávali.

Ryby.
Ryby. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková