Která znamení zvěrokruhu vám nejvíce vysají baterky?

Která znamení zvěrokruhu vám nejvíce vysají baterky? Zdroj: iStock.com

Pozor na energetické upíry: Tohle jsou nejtoxičtější znamení zvěrokruhu

Manipulace, citové vydírání, překrucování faktů, plané sliby. Toxičtí lidé, kteří jako energetičtí upíři vysávají všechnu vaši energii, jsou k nalezení všude: může to být kolega v práci, nepříjemná baristka, která vám každé ráno po cestě na MHD připravuje kávu, někdo z vašich přátel a samozřejmě i partner. Která znamení zvěrokruhu mají sklony emocionálně se živit na druhých a vybíjejí vaši životní baterku?

Štír

Štíři mají špatnou pověst, protože druhé často rychle odsuzují. Znamení, kterému vládne Mars, planeta agrese, se nebojí dávat najevo nesouhlas či svoje názory. Štíři se na život dívají cynicky, často si stěžují, zhoršují svou přítomností náladu a svým poraženeckým postojem srážejí ostatní. Navíc jim nestačí vidět negativa ve vlastních životních situacích: rádi hledají nedostatky v plánech nebo nápadech jiných osob ve snaze přimět je k hádce.

TIP NA VIDEO: Barvy podle znamení zvěrokruhu. Víte, jaká je ta vaše?

Štír.
Štír. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Video placeholde

Vodnář

Vodnáři jsou známí rebelové zvěrokruhu a nebojí se pocuchat vám pár vlasů na hlavě. Vodnář, kterému vládne Uran, planeta spojená s outsidery, si nedělá starosti s tím, jak působí na lidi kolem sebe. Ve skutečnosti se dokonce zdá, že nachází radost z otřásání společenskými konvencemi. Vodnáři rádi skáčou druhým do řeči, přerušují je a ještě raději ostatní přehlížejí. Vědí, že jsou chytří, a udělají vše, co je v jejich silách, aby se ujistili, že to víte i vy.

Vodnář.
Vodnář. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Rak

Raci jsou známí svou citlivou a emocionální povahou. To z nich dělá vynikající přátele – pokud jste ovšem na jejich straně. Mají i svou temnou stránku, kterou udržují skrytou pod povrchem. Zatímco jiná znamení řeší své problémy přímo, Raci mají tendenci se vyjadřovat náladovým, naštvaným a pasivně agresivním chováním. A pokud si myslíte, že je můžete nějak zastavit, asi se vám to nepodaří. Raci si velmi rádi hrají na oběti, a to při jakékoli příležitosti.

Rak.
Rak. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Kozoroh

Kozoroh, známý svou odhodlaností a praktičností, je zároveň jedním z nejpracovitějších znamení zvěrokruhu. Když věci nejdou podle jeho představ, mění se v tvrdohlavého a citově chladného jedince. Toto ambiciózní znamení se nebojí chovat vůči druhým tak, aby se cítili naprosto bezvýznamní. Dokážou být brutální a slovy vás dostanou na kolena. Pokud něco děláte špatně, Kozorohové vám to bez okolků dají najevo. Jejich pocit nadřazenosti a neschopnost přiznat, když se mýlí, vedou k tomu, že je těžké s nimi vyjít zejména v profesním životě.

Kozoroh.
Kozoroh. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Střelec

Přestože mají Střelci spoustu šarmu, jsou to nespolehliví přátelé. Nečekejte od nich, že vám pomohou se stěhováním nebo oslavou velké životní události: pokud jde o čas, jsou velmi sobečtí. Když se náhodou objeví, bude to podle nich a zároveň to budou oni, kdo bude středem pozornosti. Střelec potřebuje vždy a za každou cenu dokázat, o kolik je zajímavější, talentovanější a víc cool než ti kolem něj.

Střelec.
Střelec. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Jak se chová energetický upír?

 • Vysávání energie

  Po setkání s touto osobou se cítíte vyčerpaní a bez špetky energie. Na schůzku jste přitom dorazili v plné síle.

 • Negativní emoce

  Po střetnutí s energetickým upírem na sobě pozorujete příznaky stresu, úzkosti nebo nevysvětlitelného smutku.

 • Nenávratnost

  Nedostává se vám zpět energie, kterou jste do vztahu s energetickým upírem vložili.

 • Manipulace

  Pozorujete čím dál častěji, že protistrana využívá manipulace, především v emoční rovině.

 • Absence podpory

  Jakákoli snaha o váš osobní růst se setká s negativní reakcí nebo posměšky.