Který z archetypů na vás nejvíc sedí – jste královna, princezna, nebo bojovnice?

Který z archetypů na vás nejvíc sedí – jste královna, princezna, nebo bojovnice? Zdroj: iStock.com

Jste královna, princezna, nebo bojovnice? Prozradí to vaše znamení!

Něžná jako princezna, moudrá a elegantní jako královna, nebo nespoutaná jako bojovnice? Vaše znamení zvěrokruhu prozradí, který z těchto třech archetypů vám patří a co vypovídá o vaší povaze.

Každá moderní žena v sobě musí mít trochu od každého – občas je třeba zazářit jako krásná a laskavá princezna, jindy se musíte rozhodnout s moudrostí královny a často je nezbytné bojovat s překážkami, které vám osud staví do cesty. Vaše znamení prozradí, který z těchto archetypů ve vás přirozeně převažuje a jaké vlastnosti a povahové rysy vám tak při narození dal do vínku.

TIP NA VIDEO: Co vás čeká v roce 2022?

Video placeholde

Článek pokračuje na další straně. >>>

Pokračování 2 / 13

Beran: Bojovnice

Beranům vládne oheň, a proto překypují životní energií. Kdybychom chtěli ženu Berana přirovnat k nějaké historické osobnosti, nejblíže by jí byla keltská válečnice Boudicca, která po smrti svého muže převzala vládu, sjednotila kmeny a vyburcovala svůj lid ke vzpouře proti římským utiskovatelům. Beranky jsou silné, energické a nezávislé rebelky, které si jdou tvrdě za svým a neustoupí. Prostě ne.

Pokračování 3 / 13

Býk: Královna

Býčice jsou největší dámy (pozor, nikoliv dámičky!) zvěrokruhu. Mají smysl pro řád, tradici a povinnost, působí vždy důstojně a zároveň žensky a je na ně 100% spolehnutí. V soukromí, které si úzkostlivě střeží, se nicméně rády oddávají všem požitkům, které si jejich duše i tělo žádají. Luxusní móda, doplňky a gurmánské jídlo – to jim dělá největší radost. Vědí totiž, že si zaslouží to nejlepší.

Pokračování 4 / 13

Blíženci: Bojovnice

Tato bojovnice se do doslovných i metaforických soubojů vrhá velmi ráda – a její zbraní je jazyk. Nikdo neumí komunikovat tak ostře, trefně, chytře a upřímně jako ženy narozené ve znamení Blíženců. Jejich výřečnost jde ruku v ruce s jejich proměnlivostí, která je někdy podvědomá, jindy ji ale ženy Blíženci využívají ve svůj prospěch. Jsou hodně otevřené, přátelské, veselé a jakoby neustále v pohybu; na jednom místě nikdy dlouho nevydrží.

Pokračování 5 / 13

Rak: Princezna i Královna

Ženy narozené ve znamení Raka v sobě spojují to nejlepší z obou archetypů. Nejlépe by se hodilo popsat je jako princezny, které jsou ale kdykoliv připravené stát se královnami: představte si třeba vévodkyni Kate a máte jasno. Račice umějí snít, jednat jemně a s obrovským pochopením. Zároveň si ale nenechají nic líbit. Jsou orientované na rodinu – ať už se jedná o partnera a děti, nebo o dlouholeté blízké přátele. Vůči takovým lidem jsou extrémně ochranitelské jako každá správná matka. Přesto si v sobě ale uchovávají dětskou (občas i trochu dětinskou) hravost a rozevlátost, kterou jim neseberou přibývající roky ani životní povinnosti.

Pokračování 6 / 13

Lev: Královna

Královna džungle a tak nějak všeho je nejextrovertnější a nejdramatičtější ženou celého zvěrokruhu. Ženy ve znamení Lva se stejně jako tyto majestátní šelmy v přírodě dokážou pustit do všeho, co jim život nadělí. Rády riskují a to je může občas dostat do problémů, ale jsou dostatečně vynalézavé na to, aby vyřešily všechny krizové situace. Mají velké srdce, jsou hrdé a vzbuzují proto úctu a jsou přirozenou autoritou.

Pokračování 7 / 13

Panna: Princezna

Žena narozená ve znamení Panny může působit bezbranně, protože se chová taktně a způsobně, ale opak je pravdou – je lepší ji neprovokovat. Pod uhlazeným povrchem je tvrdá a její pracovní schopnosti jsou oslňující. Pokud jí zkřížíte cestu, připravte se na tvrdého protivníka. Je totiž nadprůměrně inteligentní, bystrá a pohotová.

Pokračování 8 / 13

Váhy: Královna

Ženy narozené ve znamení Vah jsou velmi rozvážné, trpělivé, intelektuálně založené. Partnerství podle nich musí být založeno především na emocích a stejném naladění, fyzická přitažlivost je druhotná. Mají rády klid a ticho, jsou elegantní, taktní a vždy slušné, nevadí jim hledat kompromisy – naopak to považují za nezbytné. Nejvyšší hodnotou je pro ně fair play.

Pokračování 9 / 13

Štír: Princezna

Štír je znamení spojené s planetou Pluto – planetou, která tradičně symbolizuje podsvětí a posmrtný život. Ženy narozené v tomto znamení mají smysl pro tajemno a nadpřirozeno, jsou silně empatické, ale také velice racionální. Štířice si berou to nejlepší z duchovních tradic i moderního uvažování, z ženského i mužského elementu. Bedlivě sledují okolí a jejich hlava je plná znalostí a informací. Nevadí jim intriky ani manipulace, ale ke svým nejbližším se chovají něžně a romanticky.

Pokračování 10 / 13

Střelec: Bojovnice

Žena Střelec je divoké, dobrodružné, optimistické, spontánní a intelektuální stvoření a rozená bojovnice nejen z titulu svého hvězdného znamení. Střelkyně jsou ohnivým znamením, kterému vládne Jupiter, milují novinky a dobrodružství. Když zrovna nezachraňují situaci vtipem a sarkasmem, sázejí na vrozenou schopnost zvrátit jakoukoliv negativní situaci. To z ní dělá jedno z nejmocnějších stvoření zvěrokruhu.

Pokračování 11 / 13

Kozoroh: Bojovnice

Ženy ve znamení Kozoroha vždy tvrdě brání ty, kteří jsou jim drazí. Mají velkou dávku sebeovládání, a i když jejich houževnatost, nezávislost a odvaha mohou zpočátku lidi odrazovat, jejich bezbřehá loajalita vůči těm, na kterých jim záleží, je impozantní. Ženy narozené ve znamení Kozoroha jsou také vynikajícími organizátorkami.

Pokračování 12 / 13

Vodnář: Královna

Vodnářky by se jedním slovem daly definovat jako idealistky. Neustále přicházejí s novými nápady, chtějí věci zlepšovat, přetvářet, jsou praktické i kreativní. Potřebují nejen tvůrčí svobodu, ale i podporu okolí, proto jim tak záleží na přátelství. Problém je, že ne vždy mají dostatečnou kázeň, aby své projekty realizovaly a dotáhly do konce. Jejich chytrost a důvtip ovšem budí respekt.

Pokračování 13 / 13

Ryby: Princezna

Něžné, romantické, křehké, zasněné. Ryby často působí jako z jiného světa, a to nejen proto, že se tak rády oddávají svým představám, ale i pro svůj specifický smysl pro humor, který ne každý hned pochopí. Ostatní mívají tendence je buď ochraňovat, nebo se jich naopak straní, protože jim nerozumí. Ryby navíc přirozeně oplývají zvláštní, jedinečnou krásou, která leckoho může zastrašit.