Móda v Pekingu 2022: Která země má nejstylovější olympijskou kolekci?

Zimní olympijské hry v Pekingu startují už za pár dní, a tak je nejvyšší čas podívat se, v jakém oblečení se jednotlivé země představí tentokrát. Která olympijská kolekce získá pomyslné módní zlato a kdo naopak skončí na chvostu tohoto fashion závodu? Pojďme si zanalyzovat deset zemí, z nichž většina má velké šance na medailová umístění.

Česká republika

Made in Czech Republic. Tak zní motto kolekce, kterou pro český olympijský tým opět vytvořila společnost ALPINE PRO. Po oblíbených bundách se zlatou podšívkou, které sportovci vynesli jak na OH v Soči v roce 2014, tak v Koreji o čtyři roky později, se tentokrát značka zaměřila na propojení české tradice, pověstné tuzemské šikovnosti a inovací. Tedy to, co dle slov tvůrců kolekce odjakživa definovalo naši zemi v zahraničí.

TIP NA VIDEO: Podívejte se, jak vznikala česká olympijská kolekce pro ZOH 2022!

Smysl pro funkčnost a praktičnost je pro Česko dlouhodobě typický, a tak není divu, že se projevuje i ve zpracování kolekce. Té totiž dominují nejnovější nanomateriály vyvíjené na Technické univerzitě v Liberci. Díky nim oblečení obstojí i při teplotě –30 stupňů Celsia.

Grafického návrhu se zhostil akademický malíř Milan Jaroš, jenž vycházel z motivu rozložených kousků české vlajky, a přestože to není na první pohled téměř vůbec viditelné, modré klíny by měly v celkovém rastru tvořit hvězdy. Součástí kolekce je stejně jako na předešlých OH také retro čepice Raškovka připomínající slavného skokana Jiřího Rašku, který v roce 1968 pro Československo vybojoval historicky první zlatou medaili ze zimní olympiády.

Loading
Loading

Článek pokračuje na další straně. >>>