Francouzky prominou: Tohle jsou nejlepší boty do podzimního počasí

Go chunky or go home. Předmět v marketingovém e-mailu jedné módní obuvnické značky to shrnuje jasně: Kotníčkové chunky chelsea boty jsou zpět a hodlají vládnout minimálně po zbytek tohoto roku a na začátku následujícího. Jejich předností je, že navzdory robustnímu designu jsou pohodlné a dají se nosit takřka ke všemu. 

Klasické kotníčkové boty, jaké známe z minulých let, mají velkou konkurenci. Z chladné Skandinávie k nám již před rokem doputovaly takzvané chunky chelsea boty. Chunky v tomto případě označuje robustní traktorovou podrážku, chlesea pak postranní pruženku, díky níž do bot vklouznete bez použití zipu nebo tkaniček. Designem tyhle boty oscilují někde mezi šněrovacími moto boots, kotníčkovými botami na platformě, pohorkami a holinkami (ty mimochodem letos také získávají chunky podrážky a povolení nosit je k šatům).

TIP NA VIDEO: Jak Skandinávky kombinují oblečení?

Právě mixování stylů je typické pro skandinávskou módu a její vlajkovou loď Ganni, která chunky chelsea boty uvedla v loňské pre-fall kolekci – vedle obligátních černých třeba i žluté. Souběžně s Ganni představila vlastní verzi i Bottega Veneta, jejíž návrhář Daniel Lee drží prst na tepu doby: Šlo o černé boty s výraznou červenou podrážkou.

Letošním hitem mezi módními influencerkami je pro změnu zelená. Provokativní barvy jsou prvkem, kterým se chunky chelsea liší od tradičních kotníkových bot, ale samozřejmě si můžete pořídit i klasicky černé, hnědé nebo khaki. Těch je ostatně největší výběr.

Fotogalerie: Kde koupíte stylové chunky chelsea boty? Podívejte se do fotogalerie.