Kroj doplnili kosmonauti i graffiti. Jak vypadají zahraniční olympijské kolekce?

Není to ani dva dny, kdy Český olympijský tým uveřejnil fotografie kolekce oblečení pro sportovce, v nichž se představí na otevíracím ceremoniálu letošních Her v Tokiu. Od té doby se toto oblečení, jenž má odkazovat k české krojové tradici i technice modrotisku, stalo předmětem mnoha diskuzí. Jedni jej milují, druzí zase odsuzují pro přetrvávající neschopnost vymanit se z přežitého nevkusu. Vášně ovšem budí olympijské kolekce i z dalších zemí. Které z nich stojí za zmínku?

Spojené státy americké

Tokijský stadion pod vlajkou Spojených států rozzáří při závěrečném ceremoniálu bílý trojboj z dílny designéra Ralpha Laurena, který pro USA vytváří olympijské kolekce už od roku 2008. Zatímco pro poslední hry v brazilském Riu Lauren oblékl americký tým do pruhovaných trik a modrých sak, jimž dominovalo obří logo módního domu, letos vsadil na více minimalistickou, sportovnější kartu, která (naštěstí) klade mnohem větší důraz na tým a reprezentovanou zemi než na samotného tvůrce.

Základ kolekce tvoří džíny, klasické polo triko a delší bílá větrovka ozvláštněná přestřižením v pase a velkou modrou kapucí. Přestože jde o komplet, kterému nelze na první pohled nic moc vytknout, o kapku více kreativity a méně asociace s kosmonauty by rozhodně neuškodilo.

Loading

Na olympijské kolekce včetně té české se podívejte do galeri

Článek pokračuje na další straně >>