Ideální pohyb podle znamení zvěrokruhu: Blíženci milují bruslení, Raci plavání

1. června 2021 • 06:00
 • Běhání vás doteď nechytlo, přestože na vás každý den na sociálních sítích vyskakují nadšené fotky z „ranních 5 kiláčků“? Základem, abyste u sportu dlouhodobě vydržela, je, že vás pohyb bude skutečně bavit a nebudete ho brát jen jako povinnost, ze které se stejně budete chtít za pár dní nadobro vyvléct. Jenže to občas bývá složitý úkol. Na správnou pohybovou cestu vás ale může navést vaše znamení zvěrokruhu. Do čeho se pustit v době, kdy jsou konečně otevřená fitness centra a sportovní vyžití je zase o něco pestřejší?

  Beran (21. 3. až 20. 4.)

  Skákání přes švihadlo Skákání přes švihadlo Autor: iStock

  Vaše znamení je od přírody impulzivní a energetické, proto potřebujete dynamický sport, při kterém se skutečně zapotíte a upustíte páru po náročném dni. Nemáte většinou problém se k pohybu přemluvit a motivace vám nechybí, a proto vám často vyhovuje cvičit solo. Vyhovovat by vám proto mohlo skákání přes švihadlo. Dejte si denně 20 až 30 minut intenzivního workoutu při hudbě a věřte, že změnu na těle poznáte dřív, než se může zdát.

  TIP NA VIDEO: Cviky na každý den – HIIT workout
  Cvičte s námi v karanténě: Cviky na každý den – HIIT workout VIDEO BPŽ_Kristýna Juřicová

   

  Další znamení najdete na následující straně >>

 • Býk (21. 4. až 21. 5.)

  Chůze v přírodě Chůze v přírodě Autor: iStock

  Ráda stojíte pevně na zemi, jste stabilní a jen tak vás něco nerozhodí. Stejně tak si často děláte věci ráda podle sebe a ve vlastním tempu. Nejlépe vám proto bude při dlouhých procházkách. Střídejte při nich tempo, aby vaše tělo začalo spalovat, a zároveň vypněte hlavu. Chůze je totiž nejen skvělým, byť často podceňovaným pohybem, ale také způsobem, jak zklidnit mysl, utřídit si myšlenky a načerpat novou inspiraci ze svého okolí i přírody.

 • Blíženci (22. 5. až 21. 6.)

  Bruslení Bruslení Autor: iStock

  Vaše hravost, impulzivnost a zvídavost vás nenechají zabřednout do žádné rutiny, natož té sportovní. Potřebujete pohyb, který bude pokaždé jiný a vy se při něm nejen zapotíte, ale zároveň si užijete spoustu zábavy a odreagujete se. Nazujte proto brusle a vyrazte na projížďku do parku nebo na stezku podél řeky. A ideálně s sebou vezměte také kamarádku či partnera, brusle jsou totiž skvělým způsobem, jak zkombinovat pohyb s fajn popovídáním a – po roce v pandemii tak nutnou – socializací.

  TIP NA VIDEO: Cviky na každý den – ženské křivky
  Cvičte s námi v karanténě: Cviky na každý den – ženské křivky VIDEO BPŽ_Kristýna Juřicová

 • Rak (22. 6. až 22. 7.)

  Plavání Plavání Autor: iStock

  Milujete svůj klid a po každém náročném dni uprostřed davu lidí si vaše mysl a tělo potřebují odpočinout a načerpat novou energii. Pohyb pro vás musí být především způsobem, jak relaxovat a najít opět vnitřní klid a mír. Plavání je proto zcela ideální, neboť kombinuje perfektní protažení celého těla a zároveň na vaši vodní duši bude působit doslova až terapeuticky. Ne nadarmo je přeci Rakům nejlépe poblíž vody.

 • Lev (23. 7. až 22. 8.)

  Tanec Tanec Autor: iStock

  Toto ohnivé znamení se vyžívá v životě. Milujete být středem pozornosti, jste aktivní a impulzivní. Jednoduše pravá vůdkyně smečky. Své místo proto najdete uprostřed tanečního parketu. Ať už se přihlásíte na kurz salsy, latiny nebo swingu, na hodinách si užijete kupu zábavy, která je pro vás při pohybu nutnou součástí, a vyplavíte tolik hormonu štěstí, že na konci dne budete doslova zářit a hýřit optimismem.

 • Panna (23. 8. až 22. 9.)

  Posilování Posilování Autor: iStock

  Jste ztělesněním ladné, tiché síly, kterou ovšem není radno podceňovat. Pravidelné posilování vám tuto fyzickou i duševní stabilitu pomůže udržet. Věnujte se mu ideálně třikrát do týdne a nezapomeňte si k němu pustit hudbu, která vás namotivuje a pohyb vás díky ní bude víc bavit. Kromě procvičení celého těla se také zkuste zaměřit na posílení středu těla. Cvičení zároveň kombinujte s lehkou meditací a dechovými cviky.

  TIP NA VIDEO: Cviky na každý den – břišní svaly
  Cvičte s námi v karanténě: Cviky na každý den – břišní svaly VIDEO BPŽ_Kristýna Juřicová

 • Váhy (23. 9. až 23. 10.)

  Jízda na kole Jízda na kole Autor: iStock

  Drahé Váhy, vy milujete poznávat nová místa, objevovat poklady v muzeích a večery si užívat v divadle nebo na koncertě. Poslední rok pro vás byl proto obzvlášť složitý. Je tedy na čase si vše vynahradit. Ať už se letos chystáte do zahraničí nebo na dovolenou po Česku, nezapomeňte do svého objevování nových míst zařadit jízdu na kole. Dlouhé projížďky budou nejen skvělým způsobem, jak prozkoumat nová místa, ale také nenásilným pohybem, díky kterému se postupně můžete dostat do slušné formy.

 • Štír (24. 10. až 22. 11.)

  Box a kickbox Box a kickbox Autor: iStock

  Jen málo znamení překypuje takovou silou a energií jako vy. Občas máte sklony být pořádným cholerikem, a tak byste se měla zaměřit na takový typ sportu, který vám pomůže vychladnout a zklidnit hlavu plnou nápadů i stresu. K vaší impulzivní a vášnivé povaze se skvěle hodí box nebo kickbox, při němž se zbavíte přebytečného adrenalinu a po skončení tréninku se budete cítit zejména psychicky lehčí.

  TIP NA VIDEO: Cviky na každý den – jak zpevnit paže
  Cvičte s námi v karanténě! Cviky na každý den – jak zpevnit paže VIDEO ABL

 • Střelec (23. 11. až 21. 12.)

  Hiking Hiking Autor: iStock

  Jedna věc, která spojuje většinu Střelců po celém světě? Láska k dobrodružství a objevování dosud neobjeveného. Udělejte si proto plán na nadcházející měsíce a vydejte se na co nejvíc túr a výletů do přírody, při kterých pokoříte nejen vysoké vrcholy, ale i sebe sama. Túru můžete zároveň spojit se zážitkovým stanováním nebo nakonec hlavu vyklidnit  v jednom ze stylových glampingů.

 • Kozoroh (22. 12. až 20. 1.)

  Lezení Lezení Autor: iStock

  Milujete dosahovat stanovených cílů a stále se posouvat dál. Co tedy vyzkoušet umělou horolezeckou stěnu,nebo, pokud jste již profík, rovnou s pořádnou výbavou vyrazit do skal? Zalíbení můžete najít také v pokořování různých ferrat. Vyzkoušejte třeba tu v Děčíně na Pastýřské stěně nebo Lužickou spojku.

 • Vodnář (21. 1. až 20. 2.)

  Paddleboarding Paddleboarding Autor: iStock

  Přestože se vaše znamení řadí mezi vzdušná, cítíte, že spojitost s vodou se ve jménu horoskopu neobjevuje jen tak. Libujete si v osobitosti, nebojíte se zkoušet nové věci, zároveň ale potřebujete čas sama pro sebe. V jakém sportu můžete vše výše zmíněné skloubit? Vyrazte na paddle board. Zprvu vám možná bude chvíli trvat, než najdete ten správný balanc, věřte ale, že brázdit vody na tomto prkně je balzám na duši i pěkný zápřah pro tělo.

  TIP NA VIDEO: Cviky na každý den – jógové protažení
  Cvičte s námi v karanténě: Cviky na každý den – jógové protažení VIDEO Kristýna Juřicová

 • Ryby (21. 2. až 20. 3.)

  Jóga a meditace Jóga a meditace Autor: iStock

  Podobně jako třeba Rak máte tendence se rozdat pro ostatní, na sebe ale často zapomínáte. Do toho máte často tendence povinnosti včetně pohybu odkládat na dobu neurčitou. Změnit by to mohla jóga, kterou spojíte s meditací. Díky ní zlepšíte pružnost těla, posílíte svaly a své hlavě dopřejete tak důležitý odpočinek. Začít můžete naprostou klasikou: Každé ráno odstartujte Pozdravem slunci, který je výborným odrazovým můstkem pro jógové začátečníky.

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy