Jak získat ráno více energie a vstát svěže z postele? Jde to jednoduše!

Budík zvoní. Nový den. Nové zážitky. Avšak vaše chuť vyskočit z postele je nulová.  I když chodíte spát  v rozumnou dobu, ranní energie vám chybí. Bojujete už ráno s pocitem únavy? Zkuste své tělo natrénovat k rannímu úsměvu. Jde to!

Ráno vstáváte bez energie a dokopat se vylézt z postele na první zvonění je téměř nadlidský úkol. Když jdete spát po půlnoci a v půl druhé ještě dokoukáváte film, dá se pochopit, že ráno nebudete překypovat energií. Ale co když chodíte spát před půlnocí a se spánkem nemáte problémy? Proč vám ráno chybí energie? Ne všichni jsme ranní ptáčata, ale i pro sovy nemusí být rána tragická. Pokud chcete víc ranní energie, začněte pracovat na každodenní rutině. Zkuste pár změn a nových návyků, které si do života začleňujte, a zjistíte, že se vaše energie zvyšuje. Budete produktivnější a zvládnete víc. Jako zástupce sov a ranních povalečů jsem se do změn pustila s chutí a na rána se poslední dobou těším víc a víc. Zkuste naše doporučení a mějte víc energie už za ranního rozbřesku.

TIP NA VIDEO: Ranní vzpruha

1. Nastavte si budík tak, aby přehrával vaši oblíbenou hudbu

Malá změna, a tak funkční. Vyhoďte klasická zvonění z nastavení mobilu a nahrajte si na ranní vstávání písničku, kterou milujete, vždy vás rozveselí a s chutí si ji zpíváte. Zvuk většiny budíků je nudný, plochý a bez emocí a u mnoha lidí může vyvolat pocity úzkosti. Když se probouzíte při takové hudbě, první myšleny v hlavě jsou negativní. Místo toho nastavte budík tak, aby přehrával hudbu, která vám dělá radost. Vaše první myšlenky budou jen pozitivní. Možná se vám začne chtít tančit, doposlouchat celou písničku a rozhodně ne budík típnout.