Video placeholde

Odpočiňte si: 7 osvědčených tipů na víkendový beauty relax

Každá z nás si čas od času zaslouží zvolnit a věnovat pár hodin sama sobě. Využijte k tomu třeba nadcházející víkend a dopřejte svému tělu, pleti i duši péči, kterou si zaslouží.

Odpočinková vana jako základ

Jen tak si poležet v horké vodě je skvělým odrazovým můstkem ke zklidnění těla i mysli. Není proto na škodu si koupel pořádně vylepšit. Vytvořte si natolik příjemné prostředí a lázeň, do které bude jedna radost se klidně na více než hodinu ponořit.

Do vany přidejte koupelovou sůl, která vám pomůže uvolnit ztuhlé svaly a zjemní pokožku. Milovnice vůní mohou dodat také několik kapek esenciálních olejíčků – pro relaxaci se hodí například levandule. Případně vanu můžete provonět barevnými šumivými bombami, které nejen nádherně voní, ale také skvěle vypadají a vaše pokožka díky nim bude v sedmém nebi.

Lush Rose Gold bomba do koupele, 175 Kč
Lush Rose Gold bomba do koupele, 175 Kč | Zdroj: archiv značek

Greenum levandulová sůl do koupele, 155 Kč
Greenum levandulová sůl do koupele, 155 Kč | Zdroj: archiv značek

TIP NA VIDEO: Vyrobte si vlastní šumivou bombu do koupele

Video placeholde

Další tipy na víkendový beauty relax najdete na další stránce >>

Pokračování 2 / 7

Přidejte pleťovou masku

Poležení ve vaně využijte zároveň k aplikaci pleťové masky. Pro správný efekt byste ji měla používat minimálně jednou týdně. Víkendový relax bude tedy pro tento úkol jako dělaný. A pokud milujete domácí tvoření, vyzkoušejte vlastní masku, která vaši pleť pořádně prozáří. Jak na to? Smíchejte jednu a půl lžičky vody se lžíci matcha prášku, přidejte jednu a půl lžičky medu a lžíci olivového oleje. Aplikujte na 10 minut na celý obličej a poté důkladně opláchněte.

Biotherm hydratační maska na obličej Aqua Glow Flash Mask, 210 Kč
Biotherm hydratační maska na obličej Aqua Glow Flash Mask, 210 Kč | Zdroj: archiv značek

NovAge ProCeuticals Pleťová maska z biocelulózy s niacinamidem, Oriflame.cz, 349 Kč
NovAge ProCeuticals Pleťová maska z biocelulózy s niacinamidem, Oriflame.cz, 349 Kč | Zdroj: archiv značek

Pokračování 3 / 7

Nezapomeňte na kartáč

Pokud si myslíte, že jediný správný způsob, jak pokožku zbavit odumřelých buněk, je peeling, jste na omylu. Při svém víkendovém rituálu krásy byste měla přizvat na pomoc tělový kartáč. Jemnou masáží po celém těle se nejen zbavíte staré vrstvy kůže, ale také pomůžete lepšímu prokrvení pokožky, celkovému zjemnění a podpoříte tvorbu kolagenu. A jako sladký bonus přidejte fakt, že tato masáž nasucho výrazně zlepšuje elasticitu kůže.

Round Body kartáč na tělo, BodyShop.cz, 349 Kč
Round Body kartáč na tělo, BodyShop.cz, 349 Kč | Zdroj: archiv značek

Pokračování 4 / 7

Zapojte všechny smysly

Zní to možná trochu jako klišé, ale sílu vašeho vnímání byste nikdy neměla podceňovat. Při vytváření vašeho malého domácího SPA skutečně dbejte na to, aby se jako v ráji měly všechny vaše smysly. Dejte si záležet na výběru vhodné vonné svíčky či vůně do aroma lampy, jež vám pomůže se uvolnit. Volte tlumené světlo, oblékněte se do měkkého županu, zapněte poklidnou instrumentální hudbu (skladby se slovy vám nedovolí se dostatečně uvolnit a vypnout mysl) a připravte si sklenici s osvěžující vodou s okurkou a citronem. Díky těmto drobnostem se budete cítit jako ve skutečném wellnessu, proto nepodceňte ani jejich přípravu.

Nobilis Tilia směs éterických olejů pro uvolnění, 199 Kč
Nobilis Tilia směs éterických olejů pro uvolnění, 199 Kč | Zdroj: archiv značek

Byredo vonná svíčka Bohemia s kouřovými tóny, Ingredients, 950 Kč
Byredo vonná svíčka Bohemia s kouřovými tóny, Ingredients, 950 Kč | Zdroj: archiv značek

Pokračování 5 / 7

Masáž s tradicí

Určitě jste již slyšela o beauty pomůckách, speciálně pak o čínské technice gua sha. Speciální masážní destička z minerálních kamenů vám pomůže zlepšit prokrvení obličeje, vydefinovat rysy a pleť celkově prozářit. Destičku stejně tak můžete použít na promasírování různých částí těla, skvěle funguje například na stehnech a bocích. Tuto masáž každopádně nikdy nedělejte nasucho, jako podklad využijte pleťové sérum, olej či hydratační krém.

Crystallove masážní pomůcka Amethyst Gua Sha Plate, Notino.cz, 575 Kč
Crystallove masážní pomůcka Amethyst Gua Sha Plate, Notino.cz, 575 Kč | Zdroj: archiv značek

Hyaluron N-Medical biosérum s kyselinou hyaluronovou, 1999 Kč
Hyaluron N-Medical biosérum s kyselinou hyaluronovou, 1999 Kč | Zdroj: archiv značek

Pokračování 6 / 7

Nezanedbávejte regeneraci

Vídáte nespočet kosmetických přípravků pro regeneraci, ale ptáte se, zda skutečně vaše pleť něco takového potřebuje? Odpověď zní ANO. Naše pokožka totiž dennodenně dostává zabrat pod nánosy líčení, musí odolávat prachu z ovzduší a poslední měsíce se musí poprat také s rouškami. Nejlépe se jí tedy odpočívá v noci, což je skvělá příležitost, kdy celkovou regeneraci podpořit také kosmetickými přípravky. Velmi pomohou ty, jež obsahují vitamín C a E, stejně jako konopný a rakytníkovýolej.

A nezapomeňte ani na správnou hydrataci, a to nejen tu vnější, ale také vnitřní. I proto je tak důležitý dostatečný příjem tekutin, regeneraci totiž výrazně podpoří a urychlí.

Syncare NeoVitalia regenerační krém, 1160 Kč
Syncare NeoVitalia regenerační krém, 1160 Kč | Zdroj: archiv značek

YOU&OIL Sérum BEAUTY SHOT – 100% regenerace s konopím, Beloved.cz, 494 Kč
YOU&OIL Sérum BEAUTY SHOT – 100% regenerace s konopím, Beloved.cz, 494 Kč | Zdroj: archiv značek

Pokračování 7 / 7

Na dobrou noc

Ne nadarmo se říká, že od kvality spánku se odvíjí to, jak přes den fungujeme, i náš celkový fyzický i psychický stav. Proč si tedy před spánkem nevytvořit malý rituál pro lepší snění? K posteli si připravte buď šálek heřmánkového čaje, sklenku třešňového džusu, nebo hrnek teplého mléka. Všechny tyto tekutiny totiž spánek zlepšují. Před usnutím poté ještě svůj polštář lehce nastříkejte levandulovým sprejem, který urychlí usnutí a zklidní vaše tělo.

This Works sprej pro hluboký spánek Deep Sleep Pillow Spray, Sephora, 590 Kč
This Works sprej pro hluboký spánek Deep Sleep Pillow Spray, Sephora, 590 Kč | Zdroj: archiv značek