Zamlžená údolí i romantika u rybníka: 5 tipů na podzimní ubytování v české přírodě

5 min čtení

5 min čtení

Čtete knihu, zatímco jste zabalení do deky. Z pohodlí od praskajících kamen a se sklenkou vína po ruce sledujete, jak se mlha valí údolím. Z klidného spánku vás probouzí bučení krav na nedalekých pastvinách. Zní to jako sen? Rychle se může stát realitou. Stačí si zabalit tašku a na pár dní se ubytovat v jednom z následujících míst. V každém z nich budete blízko přírodě a alespoň na chvíli utečete od stresu současnosti.

Aparthotel Svatý Vavřinec

Pec pod Sněžkou se za poslední roky proměnila k nepoznání. Jednou z dominant se stal Aparthotel Svatý Vavřinec, který v srdci horského města nabízí pravou alpskou atmosféru doplněnou o luxusní péči o tělo, pleť i duši. Pokoje zde mají vlastní kuchyň a některé disponují také finskou saunou nebo vířivkou. I přesto se však alespoň na chvíli vyplatí opustit útočiště designového ubytování a vyrazit obhlédnout místní wellness, kde čeká klasická suchá, parní i voňavá bio sauna. Stejně tak si můžete pro chvíle romantiky objednat privátní vířivku nebo jednu z relaxačních masáží. Vůbec největším lákadlem ve Vavřinci jsou ale v tuto chvíli kosmetické procedury, při nichž se využívá slavné kosmetiky Medik8. Absolutní relax, luxusní péče o pleť i nečekaný šlofík během beauty procedury jsou zaručeny.

TIP NA VIDEO: Jak bezpečně cestovat s dítětem v autě?

Po dostatečném zkrášlení se můžete zastavit v útulné restauraci Vavřinec (najdete ji i v Gastromapě Lukáše Hejlíka), kde si pochutnáte na steacích ze stařeného hovězího masa. Na stejném místě pak také naleznete každý den bohaté snídaně, na které se nedá jen tak zapomenout – jejich domácí minibrownies a slané záviny se jednoduše musí ochutnat! V případě dobrého počasí můžete využít také ohniště, které najdete na pozemku mezi jednotlivými budovami hotelu. Na netradiční podzimní večery je toto místo zcela ideální.

Loading

Co dělat v okolí? Samozřejmě můžete vyjet na Sněžku, případně se vydat na jinou krkonošskou túru. Za výlet ale stojí i nedaleké Janské Lázně, kde najdete Stezku korunami stromů Krkonoše. Kromě příjemných horských výhledů se při postupném stoupání naučíte spoustu zajímavostí o lese, stromech a historii místní půdy. Na zem se pak můžete dostat speciálním tobogánem, který je sám o sobě adrenalinovým zážitkem. Na závěr se pak nezapomeňte stavit v místním bistru na houbového kubu, sladký plněný knedlík nebo výpečky. Stojí za to!

Loading

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>