Džínové šortky jsou zpět! Bez kterých letos neodjedete na dovolenou?

Denim je definujícím materiálem sezony a pochopitelně se nevyhne ani šortkám. Jaké si letos zabalíte na prázdniny vy?

Každá dekáda, počínaje 70. léty, má svoje džínové šortky. V sedmdesátkách byly populární ultra krátké, protože je v televizi nosila postava amerického seriálu Dukes of Hazzard Daisy Duke. Že vzápětí tento módní kousek včetně sexy délky pod zadek převzali do svého šatníku i pánové, asi netřeba připomínat, však Pavol Habera je oblékal ještě zkraje devadesátek. Ale zpět k dámské módě.

Tip na video: Připomeňte si kompletní historii džín.

Další střih, který bude letos hodně trendovat, nosila na konci 80. let Madonna a jde o šortky těsně nad kolena, které vypadají jako ustřižené rovné džíny. Čili vlastně džínové bermudy. Ty vydržely do půlky devadesátek a letos se nosí v kombinaci se středním (vintage) odstínem modré. Na počátku milénia byly hitem roztrhané šortky, které doprovázely styl boho chic, nicméně jejich pas zpravidla končil pod pupíkem. Letos se však nosí vysoký pas, klidně i s vázačkou nebo s knoflíky. Střih kolem boků může být buď přiléhavý, rovný, nebo slouchy (takový mívají mrkváče).

Že jsou šortky letos zásadním módním kouskem, stvrdily i přehlídky pro jaro a léto. Naprostá klasika poslední dekády, čili krátké modré šortky s ohrnutými nohavicemi, byla k vidění u Celine. Isabel Marant vsadila na sedmdesátkový střih hot pants a přidala barvy. U Balmain se potvrdilo, že ani cyklistické džíno šortky nejsou passé. A Ulla Johnson vrátila do hry plísňáky.

Kde pořídíte stylové džínové šortky? Podívejte se do fotogalerie.