Inspirace z Instagramu: Dvojitý denim je letošní velký hit, jak ho nosit?

Vzít si k džínám džísku nebo dokonce denimové sako? V roce 2021 to neukazuje na nedostatek invence, ale naopak, že přesně víte, co se nosí.

Double denim (známý také pod pojmem canadian tuxedo) má dlouhou historii, s níž se pojí řada asociací. Předně stejně jako denim samotný vznikl z čistě praktických důvodů, a to už v 19. století u Leviho Strausse a jeho horníků, kteří potřebovali kalhoty z odolného materiálu. První džínová bunda spatřila světlo opět díky Straussovi zhruba deset let poté, čili někdy kolem roku 1880.

Z módního hlediska se double denim prosadil v 70. letech, a to zejména ve Spojených státech. Džínovou košili a džíny nosil mladý Bob Dylan, dvojitý denim zakomponoval do DNA své eponymní značky i úspěšný návrhář a hrdý cowboy Ralph Lauren. Double denim si oblíbil John Lennon a také Francouzky se k němu stále vracejí, a to díky své modle Jane Birkin a jejímu outfitu ve filmu Don Juan (1973). V osmdesátkách nosila Madonna roztrhané džíny a denimovou vestu a o pár let později se stal uniformou i tehdejších It-girls, jako byly Drew Barrymore nebo Vanessa Paradis.

Loading

Ona ani snad není dekáda, která by tuto kombinaci nemilovala. I současné ikony stylu, jako jsou sestry Hadidovi, Alexa Chung, Katie Holmes nebo Sienna Miller, se k těmto kombinacím uchylují. Buď přitom sázejí na bezpečnou kombinaci s džínovou bundou nebo košilí, anebo koketují s denimovými kousky, které jsou trochu víc na hraně – jako lacláče, projmutá vestička nebo džínový trenčkot.

Letos se však tyhle oblíbené, ale ojedinělé kombinace stávají masivním trendem. Modrá vlna již zasáhla Instagram v celé své síle, jelikož džíny a vlastně jakékoli denimové kousky se současně vezou na popularitě vintage a kousků z druhé ruky. Tomu odpovídají i střihy a míra zabarvení, respektive roztrhání. Letí patchwork, široké nohavice a oversize bundy, ale i flare džíny a k nim vypasované košile na tělo. Zkrátka všechno, co už se kdysi nosilo. A záleží jen na vás, jakou dekádu si zvolíte vy.

Chcete vědět více o historii džín? Podívejte se na video.

Inspirace z Instagramu: Jak nosit double denim?

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading