Mikrotrend, který nás baví: Džínové bermudy

Nejen sukně a šaty se v rámci aktuálních trendů prodloužily, nyní došlo i na šortky. Ty se vracejí k cyklistické délce ke kolenům. A obzvlášť ty džínové vypadají hodně cool. 

Pravda, tento trend patří trochu ke kontroverzním. Džínové bermudy totiž nejsou prvoplánově sexy jako kratší šortky a vlastně ani na první pohled cool (člověk si na ně musí chvíli zvykat). Patří spíše do skupiny „ošklivých trendů z devadesátek“, které se vytrvale jeden po druhém vrací do současné módy. Předloni to byla ledvinka, loni hodně vykrojené plavky, nyní tedy i bermudy.

Bermudy a cyklistické šortky patřily k hlavním motivům přehlídky Off-White návrháře Virgila Abloha, který se inspiroval stylem princezny Diany.

Často je nosí také čelní supermodelky jako Bella Hadid a Kendall Jenner (a nebojí se jich ani její sestra Kim Kardashian). Mezi módními ikonami je pak jejich největší fanynkou jednoznačně Pernille Teisbaek.

Nespornou výhodou denimových bermud oproti kratším šortkám je, že tento serióznější střih můžete vzít i do práce nebo na odpolední neformální akci– stačí si k nim obléci blejzr ideálně v pánském střihu a přepásat ho stylovou ledvinkou. Ve volném čase můžete zase navázat na oblíbený styl Francouzek – k tomu vám pro změnu stačí bílá blůza ve stylu Jane Birkin.

Office attire🕴🏻

Příspěvek sdílený Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek),Kvě 23, 2018 v 4:21 PDT

Kde právě teď koupíte džínové bermudy? Podívejte se do fotogalerie na naše tipy.