Těšte se na léto! Další velký trend z devadesátek hlásí návrat

Zdá se, že devadesátá léta jsou, co se týče módní inspirace, nevyčerpatelnou studnicí. Tentokrát z ní módní trendsetteři vytáhli trochu zapomenutý doplněk, bez kterého se před dvaceti lety neobešly žádné sluneční brýle. Vzpomínáte na praktické šňůrky a řetízky? Voilà, letos v létě budou zpět!

Nosí je známá newyorská blogerka Leandra Medine (Manrepeller.com) i modelingová superhvězda Bella Hadid. Tyto dvě samy o sobě stačí na to, aby se z řetízků na sluneční brýle stal zase velký hit.

A na rozdíl od devadesátek bude mít letos mnohem víc podob! Nosí se jak klasické zlaté řetízky, které jsou obzvlášť sexy, když dopadají na opálená ramena, tak i verze s korálky, plastové řetězy nebo třeba řetízky zdobené bambulkami.

Řetízky můžete libovolně kombinovat s jakýmikoli brýlemi, nicméně pokud chcete zesílit nostalgický efekt, vsaďte na kulaté lennonky, skla ve tvaru srdíček, úzké kočičí brýle evokující Matrix nebo na klasické Ray-Bany. Pro docílení bohémského looku je klidně kombinujte s dalšími šperky– dlouhými řetízky s přívěsky, zlatými kruhy nebo střapcovými náušnicemi.

Nabídka trendy řetízků zatím není široká, ale to se bezesporu do měsíce změní. Na Instagramu už se pomalu stávají dalším módním fetišem, který je nejen úžasně fotogenický, ale ve finále i praktický. Však si na ně ještě všichni pamatujeme!