Boty 2018: Sandály & lodičky letos ovládne nahý trend!

3. května 2018 • 06:00
Chanel RTW jaro/léto 2018 • Foto: Profimedia.cz

Když v rámci přehlídky Chanel ready-to-wear představil Karl Lagerfeld kloboučky a kozačky z transparentního plastu, jevilo se to mnohým jako roztomilá výstřednost, která nemá šanci se ujmout. Opak je pravdou! Průsvitné boty mají nyní nakročeno stát se trendem číslo jedna letošního léta. Jste připravená na tento nahý styl?

Nejen Lagerfeld, ale i další návrháři totiž naprosto propadli kouzlu průsvitného vinylu. A zatímco o transparentních kabelkách jsme již psali, nyní se zaměříme na boty. Ty byly k vidění na mnoha přehlídkách, namátkou Balmain, Giorgio Armani, Alexander Wang nebo Valentino.

Balmain jaro/léto 2018 Balmain jaro/léto 2018 Autor: Profimedia.cz
Alexander Wang jaro/léto 2018 Alexander Wang jaro/léto 2018 Autor: Profimedia.cz
Giorgio Armani jaro/léto 2018 Giorgio Armani jaro/léto 2018 Autor: Profimedia.cz
Valentino jaro/léto 2018 Valentino jaro/léto 2018 Autor: Profimedia.cz

A protože je jasné, že pařit se v kozačkách z umělé hmoty by se chtělo málokomu (byť by to byly originály od Chanel), je dobře, že tento trend ve finále ovládl spíše letní boty jako sandály a pantoflíčky. Ty díky průsvitným páskům, špičkám a podpatkům působí dokonale minimalisticky a lehce jako pírko, jelikož vytvářejí optickou iluzi nahé nohy či chůze po špičkách. 

Bella Hadid na přehlídce Oscar de la Renta Bella Hadid na přehlídce Oscar de la Renta Autor: Profimedia.cz

Otázkou je samozřejmě pohodlí. Pokud se obáváte, že se vám umělá hmota bude zařezávat do prstů a nártů, vsaďte raději na transparentní podpatek. Anebo na pásky obšité kůží. Jinak počítejte s tím, že na dlouhé chození po městě tento trend není. Zato na rande nebo na večírek, kde můžete i posedět, se hodí dokonale! 

Kaia Gerber v modelu Alexander Wang Kaia Gerber v modelu Alexander Wang Autor: Profimedia.cz

Transparentní boty najdete buď v kolekcích návrhářů, nebo v nabídce rychlých řetězců. Je tedy jisté, že jde vysloveně o módní doplněk na vzrušující letní večery. 

Podívejte se do fotogalerie, jaké kousky jsme pro vás vybrali.

Fotogalerie

14 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy