Citrusy & tropické květy: Seznamte se s nejžhavějším potiskem tohoto léta!

Některé trendy se omrzí za jednu sezonu, jiné si zamilujeme a nechceme se jich jen tak vzdát (och, gingham kostičky!). A pak jsou tu trendy, kterých si sotva povšimneme a ony se za rok vrátí v mnohem větší síle. To je i případ exotických potisků plných citrusových plodů, palmových listů a pestrobarevných květů. 

Říká se, že když návrhář představí novou kolekci, řetězce s rychlou módou jsou schopny jeho nápady reprodukovat už za pět týdnů. Tentokrát si ale daly na čas. Dvojice Dolce & Gabbana předvedla už v roce 2015 kolekci plnou exotických motivů, kterým vévodily modely s potiskem divoce barevných květů a roztomilých citronů. Palmové listy, které tento rok nechybí snad v žádné dostupné kolekci, pro změnu představila Max Mara už před rokem a půl.

Na fashion weeku pro jaro a léto 2018 se návrháři k těmto motivům vraceli už jen sporadicky (své pojetí zelených listů představili například Elie Saab a Michael Kors, květy se v menší míře objevily také na přehlídce Christian Siriano nebo Diane von Furstenberg). Přesto jsou právě tropické potisky jedním z hlavních trendů, který v těchto dnech zaplavuje obchody.

A ačkoli nedáme dopustit na vintage kytičky ve stylu čaj o páté, musíme uznat, že tahle pestrá divočina má také něco do sebe. Minimálně dokonale navozuje atmosféru prázdnin a pohodlí dlouhých kaftanů, které přes sebe přehodíte, když jdete na drink v plážovém baru. Pokud tedy toužíte nosit něco, v čem se budete cítit uvolněně, pak směle do šatů, overalu nebo halenky, které vás rázem přenesou do exotiky.

A co k tomu? Výrazné potisky si skvěle rozumí s trendem slaměných a proutěných kabelek, jednoduchých slamáků a tkaných pantoflíčků v přírodních barvách.

Kde koupíte ty nej kousky s exotickými motivy? Podívejte se do fotogalerie na náš výběr.