Mikrotrend, který nás baví: Extra velké slaměné klobouky

22. dubna 2018 • 06:00
Jacquemus jaro/léto 2018 • Foto: Profimedia.cz

Zatímco dříve jsme se mohli v létě maskovat slunečními brýlemi, letos na ně spoléhat nemůžeme – jejich úzké kočičí tvary spíše vybízejí k tomu, aby si vás lidé všimli. V tomto kontextu proto vítáme trend, který sem přivál svěží vítr z Francie: extra velké slamáky, které vás schovají téměř celou. 

Slaměné klobouky sahající do půli zad mají našlápnuto, aby se staly hitem tohoto léta. Strůjcem tohoto trendu je zejména mladý francouzský návrhář Simon Porte Jacquemus, který je představil na pařížském fashion weeku pro jaro a léto 2018. 

Možná jste o něm ještě neslyšela, ale jméno Jacquemus začíná být ve světě světové módy a také na Instagramu pojmem. Už před rokem a půl upoutal kolekcí, kde pro změnu prezentoval placaté slamáky se širokou krempou. Módní ikony si zase zamilovaly puntíkatý top s výraznými rameny, kterým uctil princeznu Dianu.

Jacquemus jaro/léto 2017 Jacquemus jaro/léto 2017 Autor: Profimedia.cz

Ale zpět k roku 2018. Tentokrát zašel Jacquemus ještě dál a představil extra velké slaměné klobouky fluidních tvarů, jako by vypadly z obrazu Salvadora Dalího. Inspiroval se prý vzpomínkami na svou krásnou mámu a prázdniny trávené na jihu Francie. Velká část přehlídky se nesla v zemitých odstínech pískové, tmavě oranžové, hnědé a khaki a velkou část by si také člověk s chutí hned odnesl domů. 

Jacquemus jaro/léto 2018 Jacquemus jaro/léto 2018 Autor: Profimedia.cz
Jacquemus jaro/léto 2018 Jacquemus jaro/léto 2018 Autor: Profimedia.cz
Jacquemus jaro/léto 2018 Jacquemus jaro/léto 2018 Autor: Profimedia.cz

Ale jedna vlaštovka trend nedělá. Ve stejnou dobu, jen o čtyři dny dříve, se v Miláně konala přehlídka Missoni, kterou její návrhářka Angela Missoni oslavila dvacet let působení v čele značky. A opět nechyběly modelky ve velkých kloboucích, v bílých, černých, ale i prošívaných zlatou nití nebo duhově pruhovaných.

Missoni jaro/léto 2018 Missoni jaro/léto 2018 Autor: Profimedia.cz
Kendall Jenner v kampani Missoni jaro/léto 2018 Kendall Jenner v kampani Missoni jaro/léto 2018 Autor: Profimedia.cz

Láká vás představa dovolené u moře, kdy z hlavy nesundáte velký slamák? Podívejte se do galerie, kde ho můžete pořídit.

Fotogalerie

7 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy