Tři módní značky, které založily Francouzky a šílí po nich celý svět

Dá se francouzský šarm koupit? Ať už je pravda kdekoli, v módním světě existují značky, které vám dovolí tomuto snu věřit. Založily je totiž Pařížanky, které mají dokonale vychytaný nadčasový styl. 

Sézane

Začalo to prodejem vintage kousků přes eBay a pokračuje nákupní horečkou, kdy nadšené fanynky sedí u počítače a zuřivě klikají na své oblíbené kousky, aby je stihly ulovit, než se definitivně vyprodají. Mají na to asi jen patnáct minut, tak velký je zájem o nejnovější kolekce Sézane.

Název francouzské značky, jejíž popularita roste každým dnem, vznikl ze jména jeho zakladatelky – Morganne Sezalory. Ta se nejprve zamilovala do starých kousků ze second handů (ty pařížské jsou opravdu o něčem jiném než tuzemské), které často přešívala a upravovala a poté je přeprodávala na eBay. Hodně jí pomáhala také sestra, která pro změnu vozila vintage oblečení z Londýna. Morganne si následně založila vlastní prodejní platformu, kam každý měsíc hodila stovku upravených kousků, jež se rozprodaly za několik minut. A začala získávat kapitál na založení vlastní značky.

K velkému kroku ji postrčil i její budoucí manžel, který pracuje jako konzultant pro start-upy. Značka Sézane spatřila světlo světa už v roce 2013. Dnes je synonymem ultraženských kolekcí s nádechem vintage a hlavně s pověstným francouzským šmrncem. Není divu, že jdou tak na dračku a že na "back in stock" některých kousků čeká až třicet tisíc lidí. Důvodem je také cena, která se u většiny halenek (včetně hedvábných) pohybuje kolem 90 eur, za šaty Sézane dáte kolem 145 eur. Tedy pokud si pospíšíte.

Rouje

Kdo by alespoň neznal Jeanne Damas, šestadvacetiletou Pařížanku, která je ztělesněním všech ideálů o pověstné nonšalantní kráse Francouzek? Ano, tu Jeanne s ledabyle upravenými vlasy, ofinou padající do očí, červenou pusou, jež je zároveň chodící reklamou na svou vlastní módní značku Rouje.

Take me back ☀️

Příspěvek sdílený Jeanne (@jeannedamas),Dub 2, 2018 v 7:37 PDT

Každý, kdo chce ulovit aspoň deset procent jejího sex-appealu, tak může učinit i tím, že si pořídí do svého šatníku něco, co nosí ona sama. A věřte, že to má opravdu vychytané – střihy jejích šatů a topů jsou kombinací cudnosti a drzosti, v kolekcích Rouje nechybí ani basic kousky jako věčně vyprodané boty na slaměné platformě nebo džíny, které chce mít každá Francouzka doma celý život. Nejlepší na Rouje jsou ale potisky – retro puntíky a vintage kytičky, které samy o sobě evokují bezstarostné snídaně na pařížských mini balkónech. Kdo by je nechtěl občas zažít?

@jeannedamas wearing the Thomas sweater at home 💙

Příspěvek sdílený Rouje by @JeanneDamas (@rouje),Úno 18, 2018 v 9:12 PST

Musier Paris

Musier Paris, to je nejčerstvější přírůstek na poli francouzských módních značek. Startovní pozici má ale dobrou, neboť za ním stojí jedna ze současných pařížských módních ikon Anne-Laure Mais, kterou fanoušci na Instagramu znají pod přezdívkou Adenorah.

Ta si už loni vyzkoušela spolupráci s módní značkou Leon & Harper, pro níž navrhla limitovanou kolekci puntíkatých a květinových midi šatů, sexy halenek na zavazování vpředu a overalů, které Anne-Laure zkrátka miluje. Podobné kousky proto nechybí ani v její první vlastní kolekci, kterou uvedla tento týden pod značkou Musier. Pro Adenorah splněný sen, pro obdivovatelky francouzského stylu další velké pokušení, kterému nelze odolat.

Samples ✨#musierparis

Příspěvek sdílený Musier Paris (@musierparis),Úno 21, 2018 v 1:15 PST