Mikrotrend, který nás baví: Inspirace Matrixem

Módní inspirace devadesátkami se tento rok přenesla na samý konec, do roku 1999, kdy vznikl kultovní film Matrix. Styl, který stvořila kostymérka Kym Barrett s tvůrci snímku, bratry Wachowskými, teď nekompromisně oživují nejslavnější modelky světa. Přidáte se k nim?

Jestli jste si říkala, kde se vzal trend úzkých slunečních brýlí, pak poměrně uspokojivou odpověď nabídl návrhář Alexander Wang. Nejen, že na jeho přehlídce nechyběly, ale ještě se její významná část nepokrytě nesla v duchu trilogie Matrix.

Wang ale zdaleka nebyl prvním, kdo oprášil dlouhé lesklé kabáty, dekadentní roláky a cool stojáčky v kombinaci s úzkými brýlemi, ještě o něco dříve se tohoto kultu zmocnily modelky. Jako Neo a Trinity si v lednu vyrazili na rande i Zayn Malik a Gigi Hadid a vzápětí byla v podobném outfitu spatřena i Kendall Jenner.

Bella Hadid a Rosie-Huntington-Whiteley pro změnu předvedly sexy verzi tohoto edgy looku –hluboký výstřih, kůže, jehly, přísně uhlazené vlasy a nezbytné špičaté obroučky.

All-black outfitům ve stylu kultovního filmu podlehla také známá německá blogerka a street style ikona Caroline Daur. Mrkněte na její Instagram, najdete tam víc inspirace, jak nosit lesklý kabát a úzké kočičí brýle.

Mimochodem, lesklý vinyl, který je v Matrixu součástí kostýmu Trinity a naposledy nás pobláznil v druhé půli devadesátek, bude trendem i na podzim. K vidění byl na přehlídce Zadig & Voltaire nebo Badgley Mischka. Tento trend stvrzuje i největší expert na kabáty, značka Burberry, která má aktuálně v prodeji několik lesklých kousků (najdete je třeba na Net-a-porter.com).

My jsme pro váš Matrix look vybrali dostupnější kousky. Najdete je ve fotogalerii.

Plánujete svatbu? Zajímají vás nejnovější svatební trendy z přehlídek, tipy na nejkrásnější šaty, účesy, kytice, chcete inspiraci na nejromantičtější místa, kde se vdávat a kdy a co je potřeba zařídit? To vše a mnohem více inspirace a užitečných informací najdete v našem speciálu Dokonalá svatba. Naplánujte si s námi vaši svatbu snů!