Plavky hlásí návrat k devadesátkám! Tento střih vám prodlouží nohy

Rok 1994, první dovolená u moře. Co máte na sobě? Ano, s největší pravděpodobností plavky vykrojené až k bokům. Myslela jste si, že už podobné nikdy neoblečete? Rok 2017 hlásí jejich návrat! Tzv. high leg plavky jsou žhavým trendem, který se asi nebude líbit všem, ale své místo už si vybojovaly v řadě letošních kolekcí. A možná se skutečně prosadí, umí totiž něco, co vám bikiny s nohavičkou nebo bokovky nezajistí – opticky prodloužit nohy.

Bylo zřejmé, že rané devadesátky, které postupně ovládly současnou módu, ještě neřekly poslední slovo. Po džínech s vysokým pasem, batozích nebo chokerech (obojcích na krk) je tu nový trend, který jako by vypadl z tehdejších přehlídek a kampaní.

Vrací se střih, který provázel celou generaci žen. Plavky s vysokým pasem a současně velkoryse vykrojené na hýždích máme dodnes spojené s topmodelkami a herečkami, jejichž plakáty před dvaceti lety zdobily pokojíky teenagerů – doslova ikonami jsou Cindy Crawford nebo Pamela Anderson v seriálu Pobřežní hlídka.

Dnes je oblékají modelky a influencerky, které první vlnu vůbec nezažily, tím spíš se dnes nebojí nosit plavky „proklatě vysoko“.

Tento trend si možná bude hledat fanynky obtížněji než jiné střihy, které jsou současně v kurzu, designéři nicméně připomínají, že svou výhodu high leg plavky mají: „Protože tento střih opticky prodlužuje, sluší skoro každé postavě. Nemusíte se jich bát. Podle mě přirozeně podporují sebevědomí a ženství,“ míní návrhářka newyorské plavkové značky SolariumAmelia Lindquist, která na estetice 80. a raných 90. let postavila nejen celou kolekci, ale i vizuály k ní.

Rozhodla jste se dát high leg plavkám šanci? Nahlédněte do galerie, které kousky jsme pro vás vybrali z obchodů:

Nový trend potvrzují i přehlídky na jaro a léto 2017: