Kraťasy může nosit každá žena! Těchto 30 kousků vás o tom přesvědčí

Máte během léta sklony se zbytečně zahalovat, abyste náhodou světu neodhalila svá větší stehna, celulitidu nebo příliš plochý zadek? Odhoďte veškeré své obavy, jediné, na čem totiž během parných dní záleží, je, abyste se cítila dobře a zbytečně se nepařila ve vrstvách oblečení kvůli pohledům ostatních. Nebojte se proto vklouznout do trendy kraťasů. Ukážeme vám, které jsou letos nejoblíbenější i jak je nosit.

Zapomeňte na ultra krátké džínové kraťasy i cyklistické šortky. Letní trendy 2021 jedou na vlně elegance, vzdušnosti a pohodlí. I proto jsou jedním z letošních nejoblíbenějších kousků splývavé bermudy. Jejich kouzlo spočívá především v univerzálnosti: Zabalit je totiž můžete jak na dovolenou k moři, tak na prodloužený víkend do evropské metropole či na nákupy do města. Své místo si ale najdou také v byznys části šatníku, neboť během léta v kombinaci s lněným sakem dokonale zastoupí dámský oblek. Když k nim naopak obléknete oversize košili, nápadné šperky a sandálky s nekonečným zavazováním, vykouzlíte neokoukaný outfit na rande či posezení s přáteli.

TIP NA VIDEO: Letní styl Jennifer Aniston: Proč dvacet let nosí stále totéž a na jaké kousky sází?

Rychlá cesta do historie

Bermudy byly po spoustu let spojované, podobně jako třeba žabky, s kulturou letních dovolenkářů. Svůj původ ovšem mají právě u obyvatel Bermud, kde byly nedílnou součástí pracovního úboru místních úředníků. Oblibu mezi obyvateli Evropy a USA poprvé získaly v období 20. a 30. let. Dlouho ale byly spojovány výhradně se sportovními aktivitami, školními uniformami a hlavně s oblečením pro muže. Ženy, které byly v té době spatřeny v šortkách, mohly dokonce za tento „přečin“ dostat pokutu. Průkopnicemi v nošení se později staly především MarleneDietrich, GretaGarbo, ale také třeba EleanorRoosevelt. I díky nim se bermudy v roce 1948 poprvé objevily v časopisu Vogue, a oficiálně se tak zařadily mezi trendy oblečení.

Loading
Loading

Velký boom poté bermudy zažily hlavně v 80., 90. letech a na přelomu tisíciletí. Své modely představily značky od Chanelu přes Max Maru, Michaela Korse, Perry Ellis až po Fendi. A ikonou se staly také na filmovém plátně, a to především v khaki modelu, ve kterém se objevila herečka LauraDern v kultovním Jurskémparku.

Jak je letos nosit?

Trend bermud byl znatelný už během minulé letní sezóny, nic ale nenasvědčuje tomu, že by letos tomu mělo být jinak. Chybu proto neuděláte s kraťasy z lehkého denimu v bílé, sepraně šedé, černé i světle modré barvě. Doplňte je o ledabyle rozepnutou vzdušnou košili či háčkovanýcroptop. Chybět by vám v šatníku neměl také lněný kus, který je do horkých dní zcela ideální. Stejně tak jdou bermudy toto léto ruku v ruce s trendem dvoudílných „co-ord“ kompletů. A v neposlední řadě nezapomeňte, že kraťasy nejsou určené jen pro jeden typ postavy, nemohou je nosit pouze ženy s dlouhýma nohama. Užít si je může každá, stačí odhodit zbytečný stud!

Loading
Loading

Nejlepší šortky a bermudy z aktuálních kolekcí najdete v galerii: