Stylové žabky jsou letošní must-have. Budete je milovat, nebo nenávidět?

2 min čtení

2 min čtení

Jen málo bot dokáže lidi rozdělit tolik jako žabky, letošní léto ale tato pohodlná alternativa ke klasickým sandálkům patří mezi módní nezbytnosti. Můžeme si oddechnout alespoň v tom, že pestrobarevné gumové modely definitivně vystřídaly elegantnější, slušivější a minimalističtější verze. Dáte jim šanci?

Žabky či různé podoby sandálků s předělem mezi palcem a ukazováčkem se mezi letními trendy objevují s železnou pravidelností. Většina z nás se ale při pohledu na sebestylovější pár nemůže zbavit pocitu, že by takové boty měly zůstat jen nutnou plážovou výbavou. Loňský rok nicméně ukázal, že i žabky dokážou s přehledem obstát v silné konkurenci městských pantoflíčků a že se perfektně hodí třeba i k letním oblekům nebo lněným co-ord setům. Stačí si vybrat kvalitní kožený pár, kterému bude dominovat vysoká platforma nebo několik tenkých pásků přes nárt.

TIP NA VIDEO: Které boty vám letos nesmí chybět v botníku?

Ať už se názory na žabky jakkoliv různí, nelze jim upřít jejich dlouhou historii, která sahá až do starověkého Egypta a antiky – což z nich mimochodem činí jeden z nejstarších typů bot na světě. Egypťané je vyráběli z papyru a rákosu, afričtí domorodci zase využívali zvířecí useň a Japonci a Číňané rýžová stébla. Z Asie se pak do západního světa dostaly díky vojákům za druhé světové války. Jejich dnešní podoba, která se poprvé začala masově šířit v Severní Americe v 50. a 60. letech, vychází z japonských bot zōri. Američané jim nicméně dali vlastní název flip flops; a to prý kvůli zvuku, který vydávají pleskáním o patu při chůzi.

Pokud patříte mezi příznivce této obuvi a jste jedním ze šťastlivců, jemuž nedrásá kůži mezi prsty, můžete se radovat. Žabky v roce 2022 navazují na svůj loňský comeback a opět budou vládnout létu. Nadále ovšem platí, že dovolenkovou gumovou verzi byste si měli schovat skutečně až na pláž. Do města raději obujte chunky verzi, případně ryze sandálkový model na podpatku.

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading

A jaké trendy letos žabky ovlivní nejvíce? Nadále platí, že nešlápnete vedle s koženým párem v neutrální barvě, který poslouží i jako příjemná alternativa k letní obuvi do práce. Pro více funky look zase sáhněte po páru s vypolstrovanými pásky v oranžové, královsky modré nebo zelené barvě – skvěle si budou rozumět hlavně s rozevlátými šaty. A v obchodech též často narazíte na romantické páskové sandálky s hranatou špičkou a efektním zavazováním okolo lýtka. Ať už si vyberete jakoukoliv z těchto aktuálních verzí, rozhodně vám nehrozí, že v nich budete vypadat jako klasický dovolenkář. A to je příjemné.