Bez nich ani krok! Stylové žabky jsou letošní must-have. Budete je milovat, či nenávidět?

9. června 2021 • 06:00
Žabkám letos vládne elegance • Foto: Profimedia.cz

Jen málo bot dokáže lidi rozdělovat tolik jako žabky. Letošní léto ovšem tato pohodlná varianta k běžným sandálkům patří mezi módní nezbytnosti a my si alespoň můžeme oddechnout, že pestrobarevné gumové modely vystřídaly o něco elegantnější, slušivější a minimalističtější verze. Dáte jim tentokrát šanci?

Žabky se mezi klíčovými letními trendy objevují se železnou pravidelností, většina se ovšem při pohledu na sebestylovější kousky nemůže zbavit pocitu, že tento typ obuvi by přeci jen měl zůstat zabořený v písku u deky nebo na okraji bazénu. A není se čemu divit, neboť právě žabky, jejichž anglický název flip flops byl odvozen od pleskajícího zvuku, který vydávají při chůzi, jsou povětšinou spojované s časem dovolených. Letošní trendy verze ovšem od těchto zažitých předsudků odhlíží a ukazují letní botky v trochu jiném světle – elegantnější, pohodlnější a rozhodně i lépe držící formu.

TIP NA VIDEO: V čem spočívá hravá lehkost skandinávské módy?

Ať už jsou názory na žabky jakékoliv, nelze jim upřít jejich dlouhou historii, která sahá až do starověkého Egypta a Antiky. Což z nich mimochodem činí jeden z vůbec nejstarších typů bot na světě. Egypťané je vyráběli především z papyru a rákosu, afričtí domorodci zase využívali zvířecí useň a Japonci a Číňané rýžová stébla. A právě z Asie se díky vojákům za druhé světové války dostaly žabky do západního světa. Jejich dnešní podoba, která se poprvé začala masově šířit hlavně v Severní Americe v 50. a 60. letech, tedy vychází z japonských bot označovaných jako „zōri“.

Pokud patříte mezi příznivce této obuvi a jste jedna ze šťastlivců, jimž chození v žabkách nezpůsobuje rozdrásanou kůži mezi prsty, můžete se radovat. Žabky jsou letos zpět ve velkém. Nosí se k šatům, vzdušným letním oblekům, širokým lněným kalhotám i k sukním. Dovolenkovou gumovou verzi si ale nechte skutečně až na pláž, letošní trendy totiž přejí především městské verzi.

Žabky se toto léto budou nosit především v neutrálních barvách – od bílé, krémové, po hnědou a černou – nebo naopak v sytých odstínech zelené, modré, červené a oranžové. Často je spatříte na robustní platformě, případně doplněné o pohodlný blokový či kačenkový podpatek. Chybu neuděláte ani s efektní verzí s nekonečným zavazováním okolo nohy. Tvarům dominuje hranatá špička a vypolstrované pásky, a to vždy v kvalitním, ideálně koženém zpracování. Odteď už tedy rozhodně nehrozí, že byste v žabkách měla za všech okolností vypadat jako klasický český dovolenkář. A to je přeci víc než příjemné.

Výběr nejvíc trendy žabek pro léto 2021 najdete v galerii:

Fotogalerie

31 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy