Šaty s kapsami: 50 letních kousků s nejoblíbenějším prvkem na světě!

Ve světě šatů existuje jedna nepsaná kategorie, která by vyhrála případnou soutěž v oblíbenosti. Také milujete šaty s kapsami?

„Máš krásný šaty.“

„Díky! A podívej, mají i kapsy!“

Poznáváte se v reakci na tento kompliment? Pak jste tady správně. Šaty mohou být jakékoliv, ale paradoxně jsou to právě boční kapsy, které my ženy dokážeme ocenit možná nejvíc. Proč? Málokdy jde o to, že bychom do nich něco potřebovaly uložit, na to jsou kabelky. Spíše díky nim tak zvaně víme, co se sebou, když potřebujeme vyseknout pózu na fotografii nebo zkrotit ruce při neformálním rozhovoru. Kapsy jsou naše ukryté sebevědomí, skulinka bezpečí, kam se můžeme schovat, i když stojíme uprostřed rušné ulice.

Tip na video: Jaké je tajemství stylu Skandinávek?

Boční kapsy jsou také tajný triumf, který vytahujeme, když nám šaty někdo pochválí. Jako kdyby šlo o jediné akceptovatelné vysvětlení, proč jsme si je koupily. Bývají často součástí košilových šatů, kterým dodávají nenucenost, anebo pro změnu volných, kaskádových střihů – ruce v kapsách mohou zkrotit jejich objem a „splácnout“ siluetu. Mohou ale být i přidanou hodnotou u šatů, u kterých to vůbec nečekáte. V následující fotogalerii najdete šaty výhradně s kapsami. A věřte nám, mají je i ty, kde to z fotky není patrné.

Loading

Fotogalerie: 50 nejlepších šatů s kapsami z aktuálních kolekcí.