Zpátky do kanclu? Vylaďte si byznys šatník po vzoru Skandinávek

Po roce stráveném víceméně na home office se mnohé z nás pomalu vrací do práce. A co je lepší motivace, než doplnit šatník tak, abyste se cítila trendy, ale zároveň pohodlně?

Skandinávský módní styl se v podstatě dělí na dva proudy. Ten první je hodně barevný, plný vzorů a neskutečných kombinací, které se ale nakonec postupně ujaly i ve světě. Ten druhý vychází z tradice minimalismu, který si se severskými zeměmi přirozeně spojujeme. Je založen na základních barvách, sofistikovaných vzorech, přírodních materiálech a především na nápaditých, avšak současně praktických střizích, které se perfektně hodí právě pro kreativní byznys styl.

V našich končinách se úspěšně chytil především ten druhý proud, který bychom zjednodušeně mohli nazvat „COS styl“ podle jedné z populárních švédských značek. Také často brouzdáte na jejich stránkách? Pak vás jistě potěšíme v galerii, která se tímto stylem inspiruje, ale současně vybírá i z dalších skandinávských značek – ať už highstreetových, nebo známých řetězců. V této souvislosti nás zaujala i nová kolekce české návrhářky Lucie Komárkové, která rovněž tvoří krásné a univerzálně nositelné kousky, navíc z velice příjemných a kvalitních materiálů (vyzkoušeno na vlastní kůži). Až budete příště hledat něco na sebe, nezapomeňte zajít i k ní.

PS: A až budete přemýšlet, co si k novým šatům nebo kalhotám vzít za boty, klidně sáhněte po jednoduchých kožených pantoflích. Skandinávky dokonce milují obyčejné žabky, protože rády kombinují seriózní styl s volnočasovými prvky... až na hranu mírné recese.

Fotogalerie: Kde koupíte nadčasové kousky ve stylu elegantních a cool Skandinávek?