40 nejlepších pruhovaných a kostkovaných šatů pro pohodové dny

Bavlna, len, ležérní střihy, pohoda a léto ve vzduchu. Žádné drama a přehnaná elegance nebo sexy rafinovanost. Jen šaty, které obléknete ráno a sundáte je až večer. Našli jsme jich pro vás čtyřicet.

Jsou čtyři základní vzory, které nikdy nemohou vyjít z módy: květiny, puntíky, pruhy a kostky. Poslední dva jmenované častěji vídáme na košilích a košilových šatech, nicméně jejich spojení i s dalšími ženskými střihy překvapivě funguje – hranatý výstřih, balonové rukávy, volány, žabičkování, šněrování na zádech... Tyhle kombinace evokující venkovskou romantiku se v poslední době sdružují pod trend zvaný cottagecore.

Tip na video: Připomeňte si historii malých černých šatů.

Zatímco u triček milujeme klasické námořnické vodorovné proužky, šatům více sluší svislé. U kostky je zase nestárnoucí klasikou vichy vzor, který bývá také nazývám gingham. Milovaly a nosily ho už Brigitte Bardot s Jane Birkin a nosí se samozřejmě i letos – kromě drobné kostičky i ve variaci větší „ubrusové“ kostky. Nebojte se jí, zářit na kilometr daleko nebudete. Pruhy a kostky totiž mohou mít řadu podob, ovšem v posledních letech se častěji objevují ve spojení s pastelovými nebo vyšisovanými barvami, které jednak evokují sluníčko, ale také přírodní materiály a udržitelný přístup. I ten jsme při následujícím výběru zohlednili.

Loading

Fotogalerie: 40 pruhovaných a kostkovaných šatů z aktuálních kolekcí