Pořád je milujeme: 30 nejkrásnějších šatů s balonovými rukávy

Balonové rukávy jsou jedním z největších trendů posledních let a my se ho stále nemůžeme nabažit. Pojďte se s námi podívat na nejkrásnější úlovky z aktuálních kolekcí. 

Před měsícem nás rozechvěla spolupráce módního řetězce H&M a irské návrhářky Simone Rochy, která přinesla snovou a romantickou kolekci. Nechyběly v ní také objemné šaty s balonovými rukávy, což je silueta, která k této návrhářce po léta patří. Patří také k oblíbené dánské designérce Cecilii Bahnsen, jejíž šlehačkové nadýchané šaty s balonovými rukávy a subtilním šněrováním na zádech se staly předmětem častého kopírování. Skandinávci vůbec umějí šaty, které na sebe dovedou strhnout pozornost. Výraznými střihy a vzory proslula také značka Ganni, která nás naučila kombinovat romantizující prvky s outdoorovými. Nechceme přece vypadat jako malé holčičky. Anebo chceme?

Loading
Loading
Loading
Loading

Z druhé strany oceánu se také prosadil střih s balonovými rukávy. Navazuje na trend tak zvaných prériových šatů, který byl populární v 70. letech (zejména díky značce Gunne Sax, jejíž šaty oblékaly mladé dívky na školní bály), a čerpá z americké módy 19. století. Dnes se přirozeně mísí s obecnější tendencí zvanou cottagecore, která se vyznačuje oslavou přírody, venkova a života na chalupě, ovšem ve velmi romantizujícím pojetí. K šatům s balonovými rukávy patří drobný vintage vzor, hranatý nebo srdcový výstřih se žabičkováním na hrudi nebo na zádech.

VIDEO: Milujete šaty? Podívejte se na video o historii a současnosti malých černých!

Fotogalerie: 30 nejkrásnějších šatů s balonovými rukávy z aktuálních kolekcí