Základy šatníku: Zkrácená košile je hitem, nejvíc poletí tento střih

Klasická košile se dlouhodobě drží v základní sestavě jakéhokoli fungujícího šatníku. I letos platí, že se nosí oversize střihy, současně se ale hlásí o slovo trend, který velí ukázat kousek kůže!

Už jsme o tom psaly zkraje ledna: V porovnání s loňským rokem má být ten letošní o dost víc sexy. Ono překonat „teplákový“ rok 2020 není zase tak složité, nadto ale současně poletí několik trendů, které oslavují nahou kůži – mini sukně, hot pants, výstřihy na zádech a prostřihy na bocích, ale také zkrácené topy, které se v extrémní podobě scvrkávají jen na braletku. Posledně jmenovaný trend už zasáhl košile, které se letos častěji uvazují kolem pasu.

Oblíbený střihový mág, francouzský návrhář Simon Jacquemus, si s košilemi pohrává dlouhodobě. Bez diskuse je to on, kdo stojí za letošním trendem zavinovacích košil s vázáním okolo pasu, který už zaplavuje i módní řetězce. Dalším návrhářem, který šije v tomto duchu, je Australan Christopher Esber. Samozřejmě, že je to střih, který odhaluje nepříliš oblíbenou partii břicha. Na druhou stranu jen vy rozhodnete, kolik chcete doopravdy ukázat – zkrácené košile si totiž skvěle rozumí s kalhotami a sukněmi s vysokým pasem. Tohle spojení navíc posouvá těžiště siluety a krásně prodlužuje nohy.

TIP NA VIDEO: Jak poznáte, co sluší vaší postavě?

Kde koupíte stylovou košili s vázáním? Podívejte se do fotogalerie.