Nejen pletené vesty jsou módní hit. Nosit se budou i tyhle!

Tento kousek si můžete přidat na seznam svých základů šatníku pro rok 2021!

Vesty pokračují ve svém úspěšném tažení. V zimě si nás podmanily svými pletenými designy, nyní na sebe berou podobu elegantních oblekových vest. Ty oscilují na základní paletě černá-hnědá-béžová, mohou být rovného střihu i lehce projmuté, delší i do pasu, jednořadé i dvojřadé. Spojuje je, že přirozeně navazují na současný ležérní styl skandinávského typu, který nenuceně kombinuje pánské a dámské prvky.

Přesto nejde o nic nového. Elegantní vesty jsou součástí dámského šatníku už od dob Marlene Dietrich, která nosila třídílný oblek. Aktuální inspiraci však radši hledejme v devadesátkách a tehdejším šatníku Jennifer Aniston (nebo Rachel Green?), která k vestičce oblékala pohodlné volné kalhoty nebo dokonce tepláky. Vlastně takový ideální outfit pro Zoom meeting.

O deset let později Kate Moss dokázala, že vesta rozhodně není usedlý kousek pro kancelářské typy. Tehdy si ji klidně oblékla i na festival Glastonbury. Éra „rock chic“, jak se tento její styl nazývá, sice ještě na svůj comeback čeká, nicméně už letos můžete vyzkoušet další oblíbenou kombinaci Kate: vestu a balerínky.

Vedle oblekových vest letí také kabátkové vesty, o jejichž trend se zasloužil módní dům Chanel. Jak styling napovídá, i pod buklé vestu stačí vzít jen basic tílko nebo braletku. Anebo nic!

Kde již nyní koupíte stylovou oblekovou vestu? Podívejte se do fotogalerie.