Inspirace z Instagramu: Svetr, který nikdy nemůže vyjít z módy

Nosila je Coco Chanel, Brigitte Bardot, Audrey Hepburn, Kurt Cobain i Kate Middleton. Návrhář Jean Paul Gaultier z nich kromě toho učinil i signature znak své tvorby. Řeč je o tenkých bretaňských proužcích, které ani letos neztrácejí nic ze svého kultovního statusu.

Co nosit v době, kdy takřka není kam chodit? Mikiny, samozřejmě, ale co dál? V posledních měsících na Instagramu opět trenduje kousek, který nejspíš už máte ve skříni. Nadčasová klasika, jež obstojí v dlouhé řadě ležérních kombinací – svetr s tenkými bretaňskými pruhy. Není to vysloveně trend ve smyslu něčeho svěžího a neokoukaného, ale spíš důkaz, že základy šatníku nás opravdu podrží i v dobách nejistoty, kdy už ani nemáme náladu či motivaci se příliš strojit.

Bretaňský svetr můžete nosit jako teplejší vrstvu pod trenčkot nebo kožené sako. Nový šmrnc mu dodáte, když zvolíte rovné džíny s „long“ nohavicemi a boty s masivnější podrážkou, jako jsou třeba trendy mokasíny nebo martensky (obměnou zde může být sukně, jen přitom nezapomeňte na ponožky, které mají být i letos vidět!). Krásná je kombinace s bílými kalhotami jako na úvodní fotografii, ale vzhledem k okolnostem si to pojďme říct na rovinu – těmi kalhotami mohou být klidně i tepláky, ke kterým si vezmete conversky nebo jiné stylové tenisky. Hojnou inspiraci přináší také aktuální Instagram.

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading

Nemáte doma svetr s bretaňskými pruhy? Podívejte se do galerie, kde ho koupíte.