A je to tu! Módní kousek, který budeme na jaře doopravdy nosit

Říká se, že trenčkoty jsou věčné, jelikož se do módy vracejí s železnou pravidelností. Aby také ne, když je máme spojené se spoustou ikonických obrazů jako třeba s Audrey Hepburn ve Snídani u Tiffanyho, s Catherine Deneuve v Siréně od Mississippi nebo s Meryl Streep ve snímku Kramerová versus Kramer. A samozřejmě se značkou Burberry, díky níž se trenčkot stal symbolem úspěšnosti. Letos nás tento kousek bude provázet opět a je to dobře. I v době pandemie, která nás vězní doma, totiž představuje pevný bod, který přirozeně unosíte. 

V této nejisté a nepřehledné době se ani jarní šatník neplánuje zrovna lehko. Stále platí, že je mlha za námi, ale i před námi a člověka okouzleného kouskem z nové kolekce vzápětí napadá: No jo, ale kam tohle budu nosit? S trenčkotem se však tento paradox nenaplní. Jestli nějaké outfity fungovaly během druhé (nebo třetí?) vlny pandemie, pak to byly teplákové soupravy ukryté pod dlouhým kabátem. Na jaře ho tudíž můžeme jen vyměnit za oblíbenou lehčí verzi – a tou je právě trenčkot.

Také v kolekcích se letos odráží určitá stagnace a sázka na jistotu. Střihy jsou na rozdíl od minulých let veskrze klasické, odstíny oscilují na obligátní škále od béžové ke khaki. Pokud byste chtěla svůj trenčkot stylově ozvláštnit, rozhodně doporučujeme šátek uvázaný na volno kolem krku. Jinak berte trenčkot jako slupku, pod níž můžete nosit své oblíbené mikiny a džíny, ale i šaty, až na ně přijde čas. Co se týče bot, tenisky jsou nejen tolerované, ale i žádoucí, nicméně po čase mohou nudit. Současný šmrnc lépe dodají mokasíny nebo oxfordky na silnější podrážce.

Kde koupíte stylový trenčkot? Podívejte se do fotogalerie na naše tipy.