Inspirace z Instagramu: Nový způsob, jak si vázat šátek

Šátky možná nejsou nezbytným prosincovým doplňkem, na druhou stranu mohou být zpestřením, když se zadaří a teploty se vyhoupnou zpátky k deseti stupňům. Jak je vázat? Na Instagramu v současné době trenduje tento způsob. 

Francouzská módní influencerka Camille Charrière (na titulní fotce) se na zářijový pařížský fashion week oblékla poměrně jednoduše – bílé džíny, velbloudí vlněný kabát a šátek kolem krku, vpředu volně zavázaný na uzel. U nás bychom řekli „na pionýra“, její inspirací však byla americká spisovatelka Joan Didion (86), jejíž fotky z mládí pronikly do módního diskursu podobně jako snímky Jane Birkin nebo Marianne Faithfull. Na jednom takovém má Didion uvázaný šátek přesně tak, jak se Camille snažila napodobit. A jak to na Instagramu chodí, další ovlivněné influencerky na sebe nenechaly dlouho čekat.

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading

Pravdou je, že tento způsob vázání šátku má v sobě kus francouzského šarmu, ale nepůsobí tak prvoplánově jako menší šátek uvázaný přímo u krku (s uzlem na stranu, jak nás školil seriál Emily v Paříži). Je také ozvláštněním všech těch jednoduchých černých, šedých a camel kabátů, které teď nosíme a kterým může dodat trochu té vintage noblesy s uměleckým přesahem. Obzvlášť když vsadíte na kvalitní hedvábný šátek s autorským motivem nebo dokonce české výroby – podívejte se na nabídku např. značek Silky Gang a Dagmaar nebo designérek Anny Schwitzer či Andrey Vytlačilové. Takový šátek může být v neposlední řadě i krásným dárkem.

Kde koupíte krásný šátek k vašemu kabátu? Tipy najdete ve fotogalerii.