Džíny, díky kterým budete mít nohy až do nebe. Kde je koupíte?

Generace Z se prý na Tik Toku vysmívá mileniálům za skinny džíny a doporučuje, abychom je raději rozstříhali nebo rovnou spálili. Přitom nikde není psáno, že mileniálové chtějí nosit jen skinny. Mnohem víc nás totiž zajímá nastupující trend rovných džín v provedení long, které báječně prodlužují nohy!

Určitou revoluci v džínách předpovídají módní magazíny už několik let. Pravdou je, že posledním převratným trendem byly skutečně skinny džíny, které se masivně rozšířily kolem let 2005 až 2010. Od té doby se jen hledaly střihy, které by je mohly sesadit z trůnu. Kandidátů bylo několik – boyfriend, mom, flare... Místo jednoho dominantního střihu se ale tyto trendy promísily a nakonec letělo skoro všechno.

Pokud bychom tedy měli definovat uplynulou dekádu na základě džín, pak spíš než tvar nohavic byla jednotícím prvkem jejich délka. Do popředí zájmu se dostaly zkrácené nohavice, které šly ruku v ruce s dlouhotrvajícím trendem kotníkových bot, masovým nástupem tenisek a také přijetím ponožek jako módního doplňku, který má být vidět. To se nyní (alespoň pro tento rok) mění.

Loading
Loading
Loading

Právě tyto se objevovaly na přehlídkách Chloé, Valentino, Paco Rabanne nebo Celine a nyní postupně zaplavují Instagram i jarní kolekce. A je to dobrá zpráva, tento střih totiž umí být nesmírně lichotivý. Prodlužuje nohy a na rozdíl od skinny džín dorovnává asymetrie postavy, jako je třeba větší bříško. Tušíme, že tahle sezona nebude z hlediska módních příležitostí žádná hitparáda, ale dobré džíny unosíte za všech okolností.

Kde seženete must have džíny roku 2021? Podívejte se do fotogalerie.