...

... Zdroj: istock.com

Skinny džíny jsou pasé! Které se vyplatí si pořídit?

Nesměj se, jednou se zase vrátí do módy, říkala mi maminka, když jsem prskala nad její fotkou z mládí, kde s velkou parádou pózovala v neforemných džínách vytažených až po pás. Zkrátka přesně v takových, v jakých si pamatujeme Brandu Walshovu a její partu z Beverly Hills. Ne nadarmo se říká, že maminky mají vždycky pravdu. Došlo na její slova! Skinny džíny jsou mrtvé, ať žijí... které vlastně?

Máte ráda skinny džíny? A následujete aktuální trendy? To už bohužel nejde dohromady. Módní diktát mluví jasně: Skinny jsou minulost! Jako první vás určitě napadne, co mám sakra nosit jiného? Jako druhé možná, jak se zbavíte všech skinny, které jste si za několik let pořídila. A mě jako první napadá, jak budou vypadat moje stehna ve volných nohavicích, můj zadek v kalhotách vytažených až nad pupík a co budu k takovým džínám nosit? Jednobarevné tričko a kecky jako Brenda? To snad ne!

Údajně za smrt skinny džínů mohou jegíny. Od doby, co jsou skinny mnohem více legíny či punčocháče než džíny, jde jejich popularita a vlastně i určité kouzlo strmě dolů. Zřejmě proto se tvůrci snaží, aby byly džíny opět džíny, a ne napodobenina, která se z nich v posledních letech stala.

Které tedy nosit v roce 2018?

Boyfriend

Je na čase si alespoň jedny koupit! Přes den je noste s tričkem a teniskami, večer k nim oblékněte přiléhavý rolák a obujte blýskavé mokasíny nebo lodičky. A nezapomeňte ohrnout nohavice!

Mix džínoviny

Představte si, že dvoje odlišné džíny rozstříháte, pak je spojíte v jedny a nebudete se snažit zamaskovat nedokonalosti ani trčící nitě. Tak nějak takhle vypadají ty, které jsou aktuálně v kurzu. Pamatujte, že takové džíny hrají v outfitu hlavní roli, takže zbytek oblečení a doplňků by měl být opravdu jednoduchý.

Máminy džíny

Takzvané Mom jeans jsou symbolem 80. i 90. let – vysoký pas, zužující se zkrácené nohavice a pořádně hustá a pevná džínovina. Když už je nosíte, využijte zvýraznění pasu. Vršky zastrkujte, svetříky a kimona přepásejte.

Zkrácené zvonáče

Když zvonáče, tak zkrácené! Nejlépe vypadají s kotníkovými boty na podpatku. Vršky můžete střídat podle libosti. Rozumí si s uvolněným i elegantním stylem.

Doporučujeme

Načíst další články