Když kardigan, tak letos určitě vsaďte na tento střih!

23. února 2021 • 06:00
Jeanne Damas • Foto: Profimedia.cz

Cropped neboli zkrácená délka je jedním z nejrozšířenějších střihových trendů letošního jara. Týká se to zejména svršků, jako jsou bundy, saka, košile, topy... Nejvíc si ji však užijeme u kardiganů. 

Tak jako se letos prodlužují nohavice u džín, zkracuje se délka svršků. Silueta se mění, styl se omlazuje a pozornost se přesouvá do oblasti mezi prsy a pupíkem. Kardigany už tento trend „postihl“ před rokem, když je návrhář Jacquemus nechal „scvrknout“ na úroveň braletky. Mezi módními influencerkami pro změnu trendoval krátký kardigan s květinovou výšivkou od návrhářky Alessandry Rich.

Jacquemus Jacquemus Autor: Profimedia.cz
Street style v Paříži Street style v Paříži Autor: Archiv firem

Letos na jaře už jsou cropped kardigany vysloveně oblíbeným trendem. Vedle klasického typu na knoflíčky se objevují i zavinovací kardigany à la baletka, které ještě lépe zvýrazní vaše křivky. A neděste se jich. Noste je k sukním, kalhotám či džínám s vysokým pasem – nemusíte nechat vykukovat ani kousek nahé kůže a krásně si tím opticky prodloužíte nohy. V létě bude zase ideálním společníkem k šatům na ramínka.

Street style v Paříži Street style v Paříži Autor: Profimedia.cz
Kaia Gerber Kaia Gerber Autor: Profimedia.cz
Bella Hadid Bella Hadid Autor: Profimedia.cz
Jeanne Damas Jeanne Damas Autor: Profimedia.cz

Kde koupíte stylový zkrácený kardigan? Podívejte se do fotogalerie na naše tipy.

Fotogalerie

23 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy