Inspirace z Instagramu: Vrací se světlé džíny, s čím je nosit letos?

S jarem se o slovo opět hlásí oblíbené módní stálice, k nimž patří i světlé džíny. A Instagram nabízí bohatou inspiraci současných outfitů! Co říkáte, je to váš šálek (bílé) kávy?

Bílé (nebo světlé) džíny mají v ženském odívání nejrůznější konotace – negativní i pozitivní. Ty druhé v posledních letech naštěstí převažují. Bílé džíny jsme možná kdysi měly spojené s maloměstským disco stylem a také nás neustále otravují v reklamách na ženské hygienické potřeby. Tak jako u jiných módních kousků, které již mají nějakou historii, došlo však i u nich k posunu vnímání – od diskutabilního kousku k takovému, který perfektně zapadá do současného ležérního stylu. Ovšem k tomu je potřeba dodržet pár módních přikázání.

Loading

Jako u všech kalhot i u světlých džín je základem dobrý střih. A v tomto případě platí, že vsaďte na cokoli kromě skinny džín, které postavu problematicky obepínají. Co se týče délky, ideální je 7/8, tedy jen lehce zkrácené. Takovým sluší balerínky, mokasíny i vysoké conversky. Dalším úskalím může být odstín, který osciluje od bělostné až po světle béžovou. Pravdou je, že bezpečnější volbou je spíše off-white nebo slonovinová čili ne tak zářivý odstín bílé. O to lépe vynikne s klasicky bílou košilí nebo trikem.

A styling? Tady si vyhrajete se svou sbírkou blejzrů, trenčkotů a svetrů. Světlé džíny jsou skvělým základem pro kombinování tón v tónu. Vzhledem k tomu, že se aktuálně na výsluní hřejí pruhované svetry v námořnickém stylu, nevyhýbejte se ani této (provařené) kombinaci. Světlé džíny také perfektně odlehčí outfity s trendy koženými saky nebo kabáty.

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading

Kde koupíte světlé džíny? Podívejte se do fotogalerie.

Podívejte se na video: Historie a současnost džín