Balerínky 2021: Velký comeback začíná, v čem jsou letos jiné?

Před patnácti lety jsme bez nich neudělaly krok a měly doma klidně několik párů. Pak je ale naprosto vytlačily tenisky a nám se najednou začaly zdát trapné, nepohodlné, neslušivé. Teď ale čas znovu uzrál: Balerínky slaví comeback!

Tenisky již kralují v kategorii plochých bot takřka dekádu, bylo proto jen otázkou času, než se o slovo opět začnou hlásit zapovězené baleríny. Jejich cesta nebyla přímočará, o comeback se totiž pokoušejí posledních pět let. Občas je vynese Alexa Chung, občas někdo na Instagramu provětrá svoje nadčasové chanelky, nicméně nikdy z toho nakonec nebyla tak velká vlna, jak se na obzoru zdálo. Loni se opět rýsovala, ale nakonec si slávu urvaly mokasíny.

Loading

V kolekci pro jaro a léto 2021 loni balerínky představily značky Celine a Khaite, tedy ty, které mívají i díky civilnímu stylingu velký vliv na aktuální trendy. Také Prada má v kolekci neodolatelné kousky, nemluvě o její mladší „sestřičce“ Miu Miu. Bude to na převrat stačit? Konkurence je letos veliká, o slovo se hlásí i pohodlné oxfordky, roztomilé dřeváky nebo minimalistické pantofle. Balerínky už ale nehodlají couvnout a pomalu zaplavují jarní kolekce.

A jaké poletí? Ty nejklasičtější – s krátkou oblou špičkou, které už v roce 1956 navrhla italská designérka Rose Repetto (dodnes se po ní jmenuje značka) pro Brigitte Bardot a její filmový hit ...A bůh stvořil ženu. Hned po ní si je zamilovala Audrey Hepburn, která je pro změnu obula ve Funny Face. Kromě nich budou trendovat i retrohranaté špičky. Velice žensky také působí nejrůznější pásky přes nárty, které připomínají holčičí boty mary janes, anebo šněrování kolem kotníků, jež odkazuje na skutečné baletní piškoty. A ano, pro balerínky typické mini mašličky jsou také dovoleny!

Kde koupíte klasické i zajímavé balerínky? Tipy najdete ve fotogalerii.