Jak dnes vypadají slavné Francouzky 70., 80., 90. a nultých let?

Bývaly mladé, krásné a svět jim ležel u nohou. Nebo měly přinejmenším slušně nastartovanou kariéru. Některé jsou dodnes ikonami, na jiné se za hranicemi Francie pozapomnělo, avšak rozhodně ne na domácí půdě. Jak dnes vypadají Francouzky, na které dodnes vzpomínáme jako na ikony krásy a módy?

Když se dnes řekne „nejkrásnější francouzská herečka“, asi se i dnes každému vybaví Brigitte Bardot v závěsu s Catherine Deneuve. Obě byly i nesmírně talentované a jen tak mimochodem si také zajistily nesmrtelný vliv na svět módy. Bardot, která letos oslavila 86. narozeniny, už dlouhá léta žije v ústraní se svým manželem na jihu Francie. Na posledních paparazzi fotografiích, pořízených před dvěma lety bylo zřejmé, že je to již paní o holi, která si ale stále drží svůj styl – nosí černou, retro brýle a také svůj typický účes zvaný zelí.

O devět let mladší Catherine Deneuve je stále aktivní herečkou a naposledy takto zazářila před pár týdny na party Louis Vuitton.

Dnes ale bude řeč o jiných Francouzkách, jejichž jména nás možná nenapadnou okamžitě, ale jejich tváře „odněkud“ znáte. Vrchol filmové či hudební kariéry mají možná za sebou, nadále však zůstávají múzami návrhářů a pravidelně se objevují mezi VIP hosty přehlídek včetně té nejprestižnější – Chanel, které přihlížejí například Isabelle Adjani, Vanessa Paradis, Carole Bouquet nebo Virginie Ledoyen.

Anebo, třeba jako zpěvačka Françoise Hardy (76), dodnes formují stereotypní, ale podmanivou představu o tom, jak vypadá stylová Pařížanka.

Jméno Isabelle Adjani (65) bezesporu znáte. Herečku s tváří Sněhurky si budete pamatovat například ze strhujícího dramatu Královna Margot, které zachycuje krvavý konflikt mezi katolíky a hugenoty. Původně přitom chtěla být psycholožkou, ale osud ji zavál k filmu, kde šla díky svému talentu a vytříbenému hereckému projevu v 70. a 80. letech z role do role.

V osmdesátkách zazářila i modelka a herečka Carole Bouquet (57), která si po boku Rogera Moorea zahrála v bondovce Jen pro tvé oči. Vstupenku do Hollywoodu v podobě role Bond girl dostala i další hvězda osmdesátek, Sophie Marceau (53), která pro změnu doprovázela Pierce Brosnana ve filmu Jeden svět nestačí. Dávno předtím nás ale okouzlila v komedii Veselé Velikonoce, kde hrála milenku Jeana-Paula Belmonda. A do třetice si z 80. let jistě vybavíte i půvabnou tvář Emmanuelle Béart (57), hvězdu filmu Manon od pramene nebo komedie s Pierrem Richardem Nalevo od výtahu.

I když se Vanessa Paradis (47) později zahákla i u filmu, původně začínala jako zpěvačka. Doslova po celém světě ji proslavila píseň Joe le taxi, kterou nahrála teprve ve 14 letech a která ji ze školní třídy katapultovala do světa dospělých umělců.

Kdo na přelomu milénia neviděl filmy Pláž a Amélie z Montmartru, jako by nebyl. Audrey Tautou (44) se se svou krátkou ofinou v podstatě přes noc stala ikonou, zatímco Virginie Ledoyen (44) sexy idolem mladých mužů. Vzpomínáte?

Jak dnes vypadají hvězdy francouzského filmu a hudby? Podívejte se do fotogalerie.