Hello jaro! Nejoblíbenější šaty jsou zpět, kde koupíte ty nej?

Jaro tento týden konečně ukáže svou přívětivou tvář a my se nemůžeme dočkat. Znamená to totiž také návrat šatů, které se už před několika lety staly stálicí našeho šatníku. 

Midi květinové šaty zažily comeback teprve zhruba před pěti lety, ale od té doby si bez nich nelze představit žádné jaro a léto. Mají mnoho podob, od zavinovacích a košilových jsme se postupně zamilovaly do balonových rukávů, hranatých výstřihů či výrazných límců, jejich přínos je ale stále stejný. Jsou ležérní i romantické a umožňují vám dávkovat svůj sex-appeal podle nálady (záleží jen, kolik knoflíčků necháme na sukni rozepnutých). Jsou praktické a perfektně si rozumějí se všemi pohodlnými botami od tenisek přes derby boty a mokasíny až po balerínky. Zkrátka dokonalé každodenní šaty, které chcete mít pro jistotu ve více podobách.

O tom, že květinové midi šaty mají i navzdory aktuálním trendům svou platnost, svědčí i fakt, že tento koncept neustále rozvíjejí dvě evropské módní mekky, a to Kodaň a Paříž. Zatímco skandinávské značky dávají větší důraz na pohodlí a neokoukané vzory, francouzské cílí na oblibu vintage a do střihů vnášejí pověstnou rafinovanost. A pak je tu třetí vlna, americká, reprezentovaná značkami jako Christy Dawn, Faithfull the Brand nebo Reformation, která kromě udržitelnosti propaguje i diverzitu. Takže ať máte jakoukoli postavu, v naší následující galerii plné šatů si určitě vyberete.

TIP NA VIDEO: Jaké jsou trendy na jaro?

Fotogalerie: 40 nejkrásnějších květinových midi šatů pro každou postavu