Street style z Kodaně: Co nosí ženy, které v módě předstihly i Francouzky?

13. srpna 2020 • 06:00
Darja Barannik, Janka Polliani a Tine Andrea • Foto: Profimedia.cz

Křest ohněm, jak budou vypadat fashion weeky po první koronavirové vlně, si jako první vyzkoušela dánská Kodaň. Některé prezentace sice napůl probíhaly virtuálně, street style, tedy móda v ulicích, však zůstal zachován tak, jak ho známe. Stylové Dánky a Norky namísto roušek nasadily své pověstné široké úsměvy.

O kodaňském fashion weeku už na našem webu bylo napsáno mnoho. Sice nepatří do velké čtyřky, která si bude předávat štafetu až v září (sem patří New York, Londýn, Milán a Paříž), nicméně si vydobyl unikátní postavení, které mu zajišťuje nemenší pozornost.

Předně je to rostoucí počet skandinávských značek, které staví na jasné a silné vizi nejen v oblasti designu, ale i udržitelnosti. Bez problémů se tak celý fashion week mohl zaštítit slovem „sustainable“, aniž by se jednalo o vyprázdněný termín, který je teprve třeba začít plnit. V tomto směru Kodaň rozhodně udává směr (však se zde také na přehlídky jezdí na kolech).

Street style v Kodani Street style v Kodani Autor: Profimedia.cz

A pak je tu určitá nálada, která je pro každou metropoli odlišná, nicméně v Kodani se jeví jako nejpřívětivější. Kdybyste na každém fashion weeku počítali barvy a úsměvy, bezesporu byste k nejvyššímu číslu došli právě  zde. Tak jako se o Dánech říká, že patří k nejšťastnějším národům, tak kodaňský fashion week tuto tezi dokonale naplňuje. Jeden důkaz za všechny: Kodaň je nejspíš jediná módní metropole, kde se v srpnu na fashion week nosí žabky.

Darja Barannik Darja Barannik Autor: Profimedia.cz

Není divu, že Skandinávky v roli módních influencerek dotáhly i neotřesitelné Francouzky. Béžový minimalismus se zde mísí s jásavými vzory a eklekticismem, které jsou pro severskou módu posledních pěti let příznačné. A nechybí ani aktuální trendy, jichž se Skandinávky nebojí. Výrazné límce budou na podzim i příští jaro stále hitem, pletené vesty a nabírané šaty s balonovými rukávy také nikam nezmizí. Příští sezonu se přidají i třásňové sukně, které byly rovněž k vidění i v ulicích. 

Mie Juel a Marie Hindkær cestou na přehlídku Ganni Mie Juel a Marie Hindkær cestou na přehlídku Ganni Autor: Profimedia.cz

Jak vypadaly outfity na fashion weeku v Kodani? Podívejte se do fotogalerie.

Fotogalerie

20 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy