Sbohem blejzry, příští rok vás vystřídají tyhle bundičky!

Máte doma sbírku nejrůznějších sak pro každou příležitost? Fajn, určitě si ji ponechte. Počítejte ale také s tím, že rok 2021 ve vás možná vzbudí chuť koupit si na sebe i poněkud sportovnější svršky. 

Na úvod si pojďme trochu zabilancovat. Zatímco v roce 2010 byly blejzry vnímány jako součást korporátního stylu (s čestnou výjimkou Kate Moss, která je už tehdy nosila k džínám jako součást své každodenní rock chic uniformy), o deset let později tvoří nepostradatelný základ šatníku, ať je vám pětadvacet, nebo pětapadesát.

Zprvu letěly klasické projmuté střihy, v roce 2016 však přišla Balenciaga se svým konceptem oversize a výrazných hranatých ramen, který poznamenal trendy následující léta. O dvě čísla větší blejzry, které vypadají jako z taťkovy skříně, si zamilovaly i Skandinávky, které nás naučily, že stačí přidat pásek a cool outfit je na světě, ať už jdete do práce nebo na večírek.

Nosily jsme k nim džíny, květované sukně, dokonce i cyklošortky, zachraňovaly je ze second handů, zamilovaly si je s preppy kostkovaným vzorem, klasickým tenkým proužkem a dokonce i v odstínu fuchsiové (díky, Jacquemusi). Blejzry a saka zkrátka byly módním fenoménem uplynulé dekády, který poskytoval přehršel inspirace, jak je nosit.

Rok 2021 bude ale jiný a doslova přinese novou krev. Zatímco v blejzrech jsme se cítily dospěle, nyní je čas na omlazení ducha. Do módy totiž přicházejí bundy, které sice rovněž čerpají z osmdesátek a devadesátek, ale spíše než šatník svého otce si vybavte outfity svých tehdejších idolů – třeba Madonnu a její rebelskou cropped džínovku nebo Liama Gallaghera z Oasis a jeho nepostradatelnou hoodie parku.

Chanel

Isabel Marant

Prada

Celine

Právě zkrácené bundičky, jako byly k vidění na přehlídce Chanel nebo Isabel Marant, budou jedním z velkých trendů příštího roku. Doprovázet je budou sportovnější větrovky s kapucí, které pro změnu představily Prada, Celine nebo Dior. Také módní dům Louis Vuitton vrací do hry bundy, jen více sází na pánské střihy a „daddy cool“ devadesátky, zatímco u Miu Miu byla k vidění uhlazená elegance v retro stylu. Ať tak či tak, blejzr sice možná není mrtvý, ale... Ať žije bunda!

Jaké budeme příští rok nosit bundičky? Podívejte se do galerie.