Sbohem blejzry, příští rok vás vystřídají tyhle bundičky!

27. prosince 2020 • 06:00
Street style v Kodani • Foto: Profimedia.cz

Máte doma sbírku nejrůznějších sak pro každou příležitost? Fajn, určitě si ji ponechte. Počítejte ale také s tím, že rok 2021 ve vás možná vzbudí chuť koupit si na sebe i poněkud sportovnější svršky. 

Na úvod si pojďme trochu zabilancovat. Zatímco v roce 2010 byly blejzry vnímány jako součást korporátního stylu (s čestnou výjimkou Kate Moss, která je už tehdy nosila k džínám jako součást své každodenní rock chic uniformy), o deset let později tvoří nepostradatelný základ šatníku, ať je vám pětadvacet, nebo pětapadesát.

Zprvu letěly klasické projmuté střihy, v roce 2016 však přišla Balenciaga se svým konceptem oversize a výrazných hranatých ramen, který poznamenal trendy následující léta. O dvě čísla větší blejzry, které vypadají jako z taťkovy skříně, si zamilovaly i Skandinávky, které nás naučily, že stačí přidat pásek a cool outfit je na světě, ať už jdete do práce nebo na večírek.

Nosily jsme k nim džíny, květované sukně, dokonce i cyklošortky, zachraňovaly je ze second handů, zamilovaly si je s preppy kostkovaným vzorem, klasickým tenkým proužkem a dokonce i v odstínu fuchsiové (díky, Jacquemusi). Blejzry a saka zkrátka byly módním fenoménem uplynulé dekády, který poskytoval přehršel inspirace, jak je nosit.

Rok 2021 bude ale jiný a doslova přinese novou krev. Zatímco v blejzrech jsme se cítily dospěle, nyní je čas na omlazení ducha. Do módy totiž přicházejí bundy, které sice rovněž čerpají z osmdesátek a devadesátek, ale spíše než šatník svého otce si vybavte outfity svých tehdejších idolů – třeba Madonnu a její rebelskou cropped džínovku nebo Liama Gallaghera z Oasis a jeho nepostradatelnou hoodie parku.

Chanel Chanel Autor: Profimedia.cz
Isabel Marant Isabel Marant Autor: Profimedia.cz
Prada Prada Autor: Profimedia.cz
Celine Celine Autor: Profimedia.cz

Právě zkrácené bundičky, jako byly k vidění na přehlídce Chanel nebo Isabel Marant, budou jedním z velkých trendů příštího roku. Doprovázet je budou sportovnější větrovky s kapucí, které pro změnu představily Prada, Celine nebo Dior. Také módní dům Louis Vuitton vrací do hry bundy, jen více sází na pánské střihy a „daddy cool“ devadesátky, zatímco u Miu Miu byla k vidění uhlazená elegance v retro stylu. Ať tak či tak, blejzr sice možná není mrtvý, ale... Ať žije bunda!

Jaké budeme příští rok nosit bundičky? Podívejte se do galerie.

Fotogalerie

25 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy