4 způsoby, jak nosit bílou košili. Inspirujte se u Skandinávek!

Bílá košile je základní kousek, který vás zachrání vždy, když nevíte, co na sebe. A to nejen přes den do práce, ale i na party nebo akcích, které vyžadují trochu kreativity. Když už po ní sáhnete, zkuste tentokrát trochu jiný styling nebo nový střih. Inspirovat se můžete třeba stylovými Skandinávkami.

Bílá košile v současné dámské módě reprezentuje vlastně pravý opak toho, s čím si ji spojujeme v pánském segmentu. Zatímco pro muže je součástí formálního byznys outfitu, který zpravidla doprovází sako a kravata, my ženy ji vnímáme jako základ šatníku, který ale může mít i hodně ležérní a uvolněný styling. Zkrátka jako něco, co jsme si z pánské skříně „odcizily“, abychom tomu vdechly vlastní sex-appeal.

S čím ale bílou košili kombinovat? Podívejte se na inspiraci z nedávného kodaňského fashion weeku.

1. Kontrastně

Obliba oversize střihů u košil je nejspíš dána tím, co zaznělo v předchozím odstavci – sexy napětí vyvolává tím, že působí jako pánský kousek, který jste na sebe oblékla „ráno poté“ a pak si ho zkrátka přivlastnila. Vždycky proto bude fungovat, když se pro kontrast zkombinuje s něčím hodně ženským, třeba s pouzdrovou sukní.

Street style v Kodani

Ležérně

Bílá košile a džíny? Ano! Zapněte jen ty nejnutnější knoflíky, s manžetami se vůbec nezdržujte a do džín zasuňte jen jeden podolek. Stejné pravidlo platí i pro kombinaci s krátkými šortkami.

Street style v Kodani

Elegantně

Jestli chcete naopak působit elegantně, ale přesto dodat outfitu nový šmrnc, vsaďte na krátké rukávy. Tomuto střihu dodal na popularitě módní dům Chanel, který ji uvedl ve své „plážové“ kolekci jaro/léto 2019.

Street style v Kodani

Stylově

Bílá košile je pro designéry i stylisty věčnou inspirací. Dá se nosit nejen tradičně, ale i knoflíky nazad, v minulých sezonách se zase shrnovala z ramen, aby připomínala tak zvaný bardot top. Letošním hitem je ovšem spíš zkrácený top pod prsa – doprovoďte ho košilí zapnutou u krku a máte zajímavý styling na večírek.

Street style v Kodani

Jak (a jakou) nosit bílou košili? Více outfitů z Kodaně najdete ve fotogalerii.