Tohle jsou nejkopírovanější boty tohoto podzimu. Líbí se vám?

A zase ta Bottega... Tradiční italská módní značka, která umí z každého svého doplňku vykřesat instagramový hit, to zase dokázala. Stvořila boty, které se okamžitě staly obecným trendem a objektem hodným nápodoby. Chtěla byste mít také takové?

Jedny z nejoblíbenějších bot každého podzimu jsou bezesporu kotníkové „chelsea boots“. Znáte je, jsou to ty s gumou po stranách, která umožňuje rychlé obouvání, a nahrazuje tak tkaničky i postranní zip. Letos jsou chelsea opět v kursu, ovšem mají velmi specifickou podobu. Klasická perka na nízkém podpatku nahrazuje drsnější tvar vojenských bagančat a výrazná (často i barevně) gumová podrážka s traktorovou stopou. Až je budete hledat, zadejte do vyhledávače slova „chunky chelsea boots“.

Ať se nám na první pohled líbí, nebo ne, tyhle boty budou hit. Za tvarem, který už hojně kopírují další značky, totiž opět stojí mimořádně vlivná Bottega Veneta, která diktuje trendy nejen v oblasti kabelek, ale i bot. Tyhle navíc vypadají nejen jako samoúčelný módní fetiš, ale jako praktické boty do nepohody, které vás ochrání před jakýmkoli podzimním rozmarem počasí. Podobné představila i Stella McCartney, módní domy Prada, Gucci nebo Chloé a pozadu nezůstávají ani středně luxusní značky či rychlé řetězce.

Na závěr ještě rada v podobě známého klišé: Ano, tyhle boty se nosí ke všemu, nejlépe však vyniknou v kontrastu – tedy v kombinaci s romantickými šaty nebo elegantní sukní.

Kde koupíte chunky chelsea boots? Podívejte se do fotogalerie.