Tohle jsou nejkopírovanější boty tohoto podzimu. Líbí se vám?

13. září 2020 • 06:00
Dánská módní influencerka Emili Sindlev • Foto: Profimedia.cz

A zase ta Bottega... Tradiční italská módní značka, která umí z každého svého doplňku vykřesat instagramový hit, to zase dokázala. Stvořila boty, které se okamžitě staly obecným trendem a objektem hodným nápodoby. Chtěla byste mít také takové?

Jedny z nejoblíbenějších bot každého podzimu jsou bezesporu kotníkové „chelsea boots“. Znáte je, jsou to ty s gumou po stranách, která umožňuje rychlé obouvání, a nahrazuje tak tkaničky i postranní zip. Letos jsou chelsea opět v kursu, ovšem mají velmi specifickou podobu. Klasická perka na nízkém podpatku nahrazuje drsnější tvar vojenských bagančat a výrazná (často i barevně) gumová podrážka s traktorovou stopou. Až je budete hledat, zadejte do vyhledávače slova „chunky chelsea boots“.

Street style v Kodani Street style v Kodani Autor: Profimedia.cz
Emili Sindlev v botách Ganni Emili Sindlev v botách Ganni Autor: Profimedia.cz

Ať se nám na první pohled líbí, nebo ne, tyhle boty budou hit. Za tvarem, který už hojně kopírují další značky, totiž opět stojí mimořádně vlivná Bottega Veneta, která diktuje trendy nejen v oblasti kabelek, ale i bot. Tyhle navíc vypadají nejen jako samoúčelný módní fetiš, ale jako praktické boty do nepohody, které vás ochrání před jakýmkoli podzimním rozmarem počasí. Podobné představila i Stella McCartney, módní domy Prada, Gucci nebo Chloé a pozadu nezůstávají ani středně luxusní značky či rychlé řetězce. 

Hailey Bieber v botách Bottega Veneta Hailey Bieber v botách Bottega Veneta Autor: Profimedia.cz

Na závěr ještě rada v podobě známého klišé: Ano, tyhle boty se nosí ke všemu, nejlépe však vyniknou v kontrastu – tedy v kombinaci s romantickými šaty nebo elegantní sukní. 

Kde koupíte chunky chelsea boots? Podívejte se do fotogalerie. 

Fotogalerie

10 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy